forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Debata z młodzieżówkami PO, PiS i SLD
Autor Wiadomość
św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2012-03-30, 16:04   Debata z młodzieżówkami PO, PiS i SLD

20 marca mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Młodych Demokratów, Forum Młodych PiS oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów.
Na spotkaniu, dynamicznie prowadzonym przez Moderatorów, padło wiele interesujących pytań i co najmniej tyle samo ciekawych i kompetentnych odpowiedzi. Moją uwagę przykuły dwie sprawy: ile korzyści PGE Arena przyniesie Miastu oraz czy będzie podwyżka biletów komunikacji miejskiej?
Z przyjemnością wysłuchałem w wykonaniu przedstawicieli Młodych Demokratów obrony stadionu jako inwestycji, na której Miasto, dzięki fantastycznie skonstruowanej umowie, z definicji nic nie straci.
Z nadzieją zaś usłyszałem, że podczas głosowania w Radzie Miasta radni z Młodych Demokratów ramię w ramię z radnymi PiS i p. Jolantą Banach głosować będę przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej. Przekonały mnie argumenty, że zwyżka cen paliwa został już uwzględniona w poprzedniej podwyżce...

Zaufałem ... i teraz mam problem kognitywny... :D :D :D

Prasa bowiem doniosła, że:
Lechia traci prawa do zarządzania PGE Areną, a tym samym kończy się podstawowy pomysł Andrzej Kuchara na piłkarski biznes wokół biało-zielonych. Do 6 kwietnia Lechię-Operator, która na dziesięć lat otrzymała prawa do gdańskiego stadionu, ma przejąć Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego. To miejska spółka, a zatem de facto kontrolę nad obiektem wybudowanym na Euro 2012 ponownie przejmie Gdańsk! Transakcja ma się dokonać przez przejęcie długów dotychczasowego operatora, które mogą wynosić już kilka milionów złotych.
http://sport.trojmiasto.p...nsk-n56938.html

oraz...
Gdańscy radni w czwartek zatwierdzili podwyżkę cen biletów jednorazowych, średnio o 8 proc. Opozycja grzmiała, że podwyżka to brak szacunku dla mieszkańców i odczują ją najubożsi. Z relacji wynika, że 25 radnych było za, 8 przeciwko...
http://gdansk.naszemiasto...-ceny,id,t.html

Kto więc zapłaci za długi PGE Arena? I skąd ta podwyżka? :D

Suchar94 
Mów mi Mistrzu

Wysłany: 2012-03-30, 17:12   

Jak widać, nie tylko parlamentarzyści potrafią obiecywać...

Cena biletu jednorazowego wyniesie 3 zł, czyli mniej więcej pół litra benzyny. Zakładając spalanie samochodu na poziomie 10l/100 km, to za równowartość biletu jednorazowego, zamiast w brudnym i dusznym autobusie (pośród równie brudnych współpasażerów), przejedziemy 5 kilometrów swoim wygodnym autkiem, nie martwiąc się o napaść intelektualną ze strony gimbusów z gimbazy, lub fizyczną - ze strony Renomy.

A Lechia Operator to najgorszy menedżer jaki mógł się trafić PGE Arenie. Obiekt z takim potencjałem, tak świetnie skomunikowany, a co najważniejsze - spełniający wszystkie europejskie normy... stoi pusty. Od czasu do czasu grajkowie Lechii na czele z Pawłem Janasem okraszą ten obiekt kolejną sportową porażką, ale to już nie dziwi. Gorzej, że Operator jest na tyle nieporadny, iż nie umie zorganizować żadnej imprezy. To tak samo, jakby mieć wykupiony pakiet esemesów i nie wysłać ani jednego.

Odpowiedz do tematu