forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Tylko nie Jarosław Kaczyński, please!
Autor Wiadomość
św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-19, 19:44   Tylko nie Jarosław Kaczyński, please!

Mam świadomość swoich ograniczeń w analizowaniu i prognozowaniu wydarzeń politycznych, ale... pomysł, aby wystawić kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP jest kiepski, bardzo kiepski...

Śmierć ś.p. Prezydenta wyzwoliła naprawdę zadziwiający ładunek sympatii pod Jego adresem..., ale wątpię, aby udzieliło się to jego bratu..., ludzie nie są gotowi (jeśli w ogóle będą), aby nagle uznać Jarosława Kaczyńskiego za Prezydenta wszystkich Polaków... i tak ten olbrzymi kapitał społecznego poparcia może zostać zmarnowany...

... Jarosław Kaczyński startując w wyborach narazi się na zarzut zbijania kapitału politycznego na śmierci swojego brata...

...Jego klęska w wyborach, to będzie gwóźdź do trumny PiS-u... nie będzie już żadnego asa w rękawie

...Miejsce Jarosława to miejsce realnego sprawowania władzy wykonawczej, czyli bycie Premierem

...Moim zdaniem najlepszą kandydaturą byłaby osoba Zyty Gilowskiej...

Tokensy
Gaduła
Stara Szmata

Wysłany: 2010-04-19, 21:38   

"Obawiam się", że - biorąc pod uwagę wodzowski model partii, jaką jest PiS - kandydatura Kaczyńskiego jest obecnie jedyną opcją.

Wygrać wybory dla PiS jest w stanie jeszcze Zbigniew Ziobro, ale ze względu na jego ambicje i kwestionowanie władzy Prezesa, wysunięcie jego kandydatury jest mało prawdopodobne. Zwycięstwo dałoby mu zbyt dużą niezależność. Z drugiej strony, być może w tak kryzysowym momencie Jarosław zgodzi się na "reformację" w swojej partii. Pytanie, czy będzie w stanie poświęcić osobistą ambicję dla dobra partii - dotychczasowe doświadczenia wskazują, że zapewne nie.

Zyta Gilowska - niewiadoma. Mogłaby zaskoczyć, ale nie sądzę, by paliła się do zajęcia tego stanowiska.

Pisowi pozostaje nadzieja, że zadziała nasza narodowa skłonność do pomagania słabszym i pokrzywdzonym (vide programy rozrywkowe, w których głosy dostają zazwyczaj słabiej ocenieni przez jurorów zawodnicy).

Osobiście mam nadzieję, że mechanizm ten nie zadziała.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-19, 21:51   

Niech zainteresowani wybaczą mi moją ignorancję, ale Jarosława Kaczyńskiego kojarzę głównie z jego niepotrzebnie agresywnej polityki, więc nie sądzę, aby zajmowanie przez niego jakiegokolwiek ważnego urzędu w Polsce to był dobry pomysł.

Torquemada 

Wysłany: 2010-04-19, 21:55   

Czego by nie zrobił J. Kaczyński będzie to źle odebrane przez mejnstrimowe media, jego przeciwników politycznych i osoby niezdecydowane.
To naturalne, że lider partii podejmuje takie wyzwania (a jeżeli PiS miałby przez to się rozlecieć, to znaczy, że nie był wart dalszego istnienia).
Zyta Gie nie ma szans w walce z Bronisławem Ka.
Tak myślę...

JACOBSSON

Wysłany: 2010-04-24, 18:49   

Co do mejnstrimowych mediów, to nie wiem czy są aż tak jednoznaczne. Mam co prawda tylko urywki informacji, ale dla TVN i Gazety balansem jest chyba TVP i Rzeczpospolita. Pół społeczeństwa czyta jedno, pół drugie i teatrzyk narodowy trwa dalej.

Co się zaś tyczy szans nie-szans etc. - może to odrobinę naiwne, ale w końcu wybór chyba jednak zależy od tego co większość uważa za rozsądną ścieżkę, a zarzucanie braku rozsądku owej większości ponieważ się z jej pogladami nie zgadzamy, świadczy tylko ot ym, że sami za mało zrobiliśmy, aby przekonać jak największą ilość do własnych pogladów. W sumie to bardzo naiwne.

Co zaś się tyczy kto ma szanse a kto nie to na cześć historyków:

"Jimmy Carter naprawdę nie może przegrać tych wyborów"

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 20:06   

@Topic
A jednak... ;)

Miszy 

Wysłany: 2010-04-26, 20:12   

IMO: Bardzo zła decyzja prezesa. Aspirowanie na pozycję brata? To raczej błąd.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 20:15   

Mniejsza o to. Ja tam się martwię o pierwszą damę.

kici kici, Alik ;>

Torquemada 

Wysłany: 2010-04-26, 22:01   

Mieciu napisał/a:
Mniejsza o to. Ja tam się martwię o pierwszą damę. kici kici, Alik ;>

Widzę, że niewiele zrozumiałeś z tego, co ostatnio się w Polsce działo. :(
Załóż osobny wątek, gdzie będziesz się popisywał swoim dowcipem. Ale nie na tym forum, proszę... :evil:

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-26, 22:03   

Hehehehe... ciekawe co na to protokół dyplomatyczny...
A tak poważniej... - jak już pisałem, czuje duży opór intelektualny i emocjonalny przed tą kandydaturą, ale może po prostu słabo się znam na mechanizmach polityki; może kandydatura Zyty Gilowskiej byłaby zbyt abstrakcyjna dla większości elektoratu, może nie kojarzyłaby się z hasłem Polski solidarnej, w końcu to propisowska liberałka :-)

Tak czy inaczej, głos na Pana Jarosława to głos nie tylko na PiS, przed czym wzdrygać się będzie duża część Polaków, ale to za pluralizmem i równowagą w demokracji...

Gdyby to PiS miał prezydenta, premiera, miał większość w parlamencie, poparcie GW, wysoki notowania w sondażach, to nie zostałby spełniony jeden z warunków demokracji, która polega na:
"podziale władz – wyrażającym ideę ograniczania rządu poprzez wzajemne kontrolowanie się ośrodków władzy oraz przez działalność zorganizowanej opozycji politycznej;".

Warto mieć to na uwadze :D

Miszy 

Wysłany: 2010-04-26, 22:10   

Czy mam rozumieć, że gdyby obecny rząd był „PiSu” to Twój głos otrzymałby kandydat opozycji?

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-26, 22:24   

Szczerze...? Trudne pytanie ;-) ; każdy chce, aby to jego opcja wygrała, a opozycję ocenia w kategoriach narodowej katastrofy... . Może wstrzymałbym się od głosu, wrzucił pustą kartkę..., zagłosowałbym na kandydata mniej jednostronneg politycznie, wątpię, czy zmusiłbym się do głosowania na kogoś, czyj program, postawa, itd. mi nie odpowiada... chociaż nie miałbym problemów, aby poprzeć podpisem listę kontrkandydata, potrzebną do rejestracji przez PKW...

Miszy 

Wysłany: 2010-04-26, 22:38   

Hm. A może mi ktoś wreszcie rzetelnie wyjaśni co takiego sprawia, że ludzie chcą głosować na PiS czy też ich kandydata na prezydenta? Przecież wszyscy pamiętamy afery z czasów rządów PiS-u, więc dlaczego spore grono osób chciałoby dać im drugą szansę?

Torquemada 

Wysłany: 2010-04-26, 22:46   

Ja tam bardziej pamiętam afery z czasów rządów PO. Ale to może dlatego, że w odróżnieniu od niektórych mam taki feler, że pamiętam to, co było niedawno, a nie pamiętam tego, co było dawno. :wink:

A skoro żyjemy w demokracji sondażowej, to pierwsze z nich (z dzisiaj). :wink:

MB SMG/KRC na zlecenie TVN24

I tura:
Komorowski - 47%
Kaczyński - 27%
Napieralski - 5%
Pawlak - 4%
Olechowski - 3%
Lepper - 2%
Jurek - 1%.

II tura:
Komorowski - 57%
Kaczyński - 35%
(ciekawe kto ukradł 8% głosów?!)

Homo homini dla Polsatu News i "Dziennika Gazety Prawnej"

I tura:
Komorowski - 46%
Kaczyński - 32%
Olechowski - 7%
Pawlak - 4%
Napieralski - 3%
Jurek - 3%
Lepper - 1%.

Znaczy, może być ciekawie...

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-26, 23:02   

Miszy napisał/a:
Hm. A może mi ktoś wreszcie rzetelnie wyjaśni co takiego sprawia, że ludzie chcą głosować na PiS czy też ich kandydata na prezydenta? Przecież wszyscy pamiętamy afery z czasów rządów PiS-u, więc dlaczego spore grono osób chciałoby dać im drugą szansę?

To o czym piszesz, to kwestia wizerunku, mniej kwestia faktów... sprawdź ile wyroków ma np. Zbigniew Ziobro albo Mariusz Kamiński za swoją zbrodnicza działalność, sprawdź, ile śledztw zostało umorzonych..., co ustaliła komisja ds nacisków, ds śp. Barbary Blidy, itd.

... potem przypomnij sobie aferę hazardową, itd. itd.

ale mniejsza z tym, nie warto o tym dyskutować...

Ja cenię PiS np. za jego politykę wobec Rosji, myślę, że zgadza się ona z tym co mówi dr Adam Eberhard z Ośrodka Studiów Wschodnich (nie jest z PiS!):

http://www.rp.pl/temat/355226.html

Poczytaj wypowiedzi Pawła Kowala...
http://www.rp.pl/artykul/..._polityki_.html

albo opis misji śp. Lecha Kaczyńskiego do Gruzji
http://niniwa2.cba.pl/kaczynski_w_gruzji.htm

Być może warto spojrzeć i na to: :)
http://www.stacjakultura....im,artykul.html

Miszy 

Wysłany: 2010-04-26, 23:09   

Ok, to jestem w stanie zrozumieć. Ale wracając do koalicji PiS-Samoobrona-NKP-LPR… To co się wtedy działo: wybaczalne?

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-26, 23:30   

Masz rację i nie masz racji (oczywiście wg mnie)...

Wizerunkowo było to fatalne..., merytorycznie... chyba mniej (moim zdaniem)... to debata na odrębny wątek..

Zwróć uwagę jednak, że złej pamięci Roman Giertych stał sie nagle ważnym głosem w dyskusji, kiedy zaczął mnożyć oskarżenia pod adresem Kaczyńskich, co więcej..., politycy PO tacy jako Gowin zaczęli przebąkiwać o możliwości absorpcji działączy LPR przez PO (tak się stało z grupą działaczy krakowskiego LPR)... Sam Palikot musiał zająć stanowisko, że wyprowadzi się z takiej partii, więc jak to jest z układami z LPR... Jak widzisz, co wolno PO to nie tobie Pisiorze...

Pamiętaj, że po upadku negocjacji w sprawie POPiSu Kaczyński nie miał innej możlikwości, chyba tylko oddać władzę...

I ostatnia rzecz, miałem przyjemośc kiedyś uczestniczyć w rozmowie z śp. Maciejem Płażyńskim... Powiedział on, że dzięĸi układom z LPR i Samoobroną PiS wziął je pod kontrole i zmarginalizował (szczególnie LPR) to chyba zasługa...

...a i jescze jedno.. pamiętaj, że to nie była "koalicja" bezwarunkowa... PiS utracil władzę, bo uderzył w koalicjanta, kiedy pojawiła się afera gruntowa, w której dwie osoby zostały juz skazane...

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 23:30   

Torquemada napisał/a:
Widzę, że niewiele zrozumiałeś z tego, co ostatnio się w Polsce działo. :(
Załóż osobny wątek, gdzie będziesz się popisywał swoim dowcipem. Ale nie na tym forum, proszę... :evil:

Nikt mi nie wmówi, że białe jest czarne, a czarne jest białe 8)

Kurczaki z Kentucky, nie chcę prezydenta, który nie wie co to znaczy prowadzenie samochodu, ani posiadanie własnego konta bankowego :(

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-26, 23:34   

Mieciu? A chcesz Prezydenta, który nie zna angielskiego? :D :D :D

Dobranoc! :-)

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 23:45   

Hm, z tego co się orientuję, to ani Kaczyński, ani Komorowski ni panimaju o co kaman w angielskim. Poza tym, Komorowski strzela do zwierząt, a Mieciu bardzo tego nie lubi. Jednakże, takie cycaty z Jarosława, jak:
Cytat:
Jeśli Lech Kaczyński zostanie prezydentem, ja nie będę premierem.

Cytat:
BBC, które jest zwykle podawane jako przykład niezależności i obiektywizmu, jest w oczywisty sposób lewicową radiostacją i ten obiektywizm odnosi się co najwyżej do lewicy.

Cytat:
Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym.

czy chociażby
Cytat:
My jesteśmy tu gdzie wtedy. Oni tam gdzie stało ZOMO.

skłaniają mnie do tego, by swój głos oddać na Bronka ;)

(szukajcie sobie o co chodzi i jaki jest kontekst tych wypowiedzi, bo zaraz jakiś buldożer zaorze mi ogródek, że niby nie wiem, co PiSzę ;) )
Ostatnio zmieniony przez Mieciu 2010-04-26, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-26, 23:54   

Ja akurat nie czepiam się afer - bo co rząd, to afera. Uśmiechu dostarczył mi jednak Pan Paweł Poncyljusz, który (mniej więcej - pewnie nawet mniej, niż więcej) powiedział, że Jarosław Kaczyński wreszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze i pozbędzie się łatek, które przez lata pieczołowicie mu przyklejano.

Prawdziwą twarz pokaże jak każdy, kto ubiega się o bardzo wysokie stanowisko, prawda? A owe łatki sam sobie przyklejał wyjątkowo skutecznie (z.B.: "oni tam, gdzie stało ZOMO" itp. itd. etc.). O ile wiele ludzi negatywny stosunek miało do Ś.P. Lecha Kaczyńskiego, tyle Jarosław zawsze był postrzegany jeszcze gorzej. Wcale się temu nie dziwię.

PS Akurat Jarosław K., jak nikt inny, na satyrę sobie zasłużył.

EDIT: Tak odn. angielskiego. Przypomniało mi się, jak Lech Kaczyński parsknął śmiechem, kiedy Donald Tusk starał się mówić do Condoleezzy Rice po angielsku. Ciekaw jestem, czy ubawił go wtedy tradycyjny polski akcent czy to, że myślał, że właśnie poszedł świetny dowcip. Z Jarosławem na pewno (osobiste odczucie, o które założę się z chęcią) nie jest lepiej.

Argento 
całe Zło topolówki.

Wysłany: 2010-04-27, 00:06   

św. Tomasz Z Akwinu napisał/a:
Tak czy inaczej, głos na Pana Jarosława to głos nie tylko na PiS, przed czym wzdrygać się będzie duża część Polaków, ale to za pluralizmem i równowagą w demokracji...

Głos na Pana Jarosława to głos na człowieka, który na dwa tygodnie po śmierci swojego brata, nie ma skrupułów, aby własną rodzinną tragedię wykorzystywać w walce politycznej. Nie mam do niego najmniejszego szacunku i uważam jego dzisiejsze wystąpienie za obrzydliwe pod każdym możliwym względem. Gorzej się zachować nie mógł.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 00:11   

Prawda. Przypominanie (serio, pamiętamy o tym jeszcze...) Polakom katastrofy w kontekście stanięcia w wyborcze szranki jest i dla mnie nie do przyjęcia, podobnie jak (przynajmniej w moim odczuciu) pseudo-wiecowe przemowy podczas mszy żałobnych. Mam wrażenie, że każdy o zdrowych zmysłach powinien czuć niesmak, a kwestią osobistą powinno być to, jak duży. Ale już nieraz się myliłem. ; )

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-27, 08:50   

Argento napisał/a:

Głos na Pana Jarosława to głos na człowieka, który na dwa tygodnie po śmierci swojego brata, nie ma skrupułów, aby własną rodzinną tragedię wykorzystywać w walce politycznej. Nie mam do niego najmniejszego szacunku i uważam jego dzisiejsze wystąpienie za obrzydliwe pod każdym możliwym względem. Gorzej się zachować nie mógł.

YES, YES, YES! Podpisuję się rękami i nogami, bo chociaż wiedziałam, że tak będzie, to do ostatniej chwili łudziłam się, że politycy mają JAKIEKOLWIEK ludzkie uczucia. Czy ktoś z Was wyobraża sobie, jak to jest zostać SAMEMU na świecie - nie mając żony, męża, najbliższego rodzeństwa z którym dzieliło się całe życie i prawie - rodziców? Ja sobie nie wyobrażam. Nie wyobrażam jak w takiej chwili, dwa tygodnie po utracie najukochańszych, najbliższych osób na świecie, wobec ciężkiej choroby swojej matki, można w ogóle myślec o czymkolwiek, co dopiero o polityce. Wreszcze nie wyobrażam sobie jak można wykorzystywać czyjąkolwiek śmierć do wylansowania się, a on wie doskonale, jak cudownie skoczył jego wizerunek po śmierci BRATA. brata. bliźniaka. najblizszej osoby na swiecie. Przypomnijmy - 82% wypowiedziało się w sondażu dla bodajże OBOP że dobrze lub bardzo dobrze ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. Ile wynosiłyby one miesiąc temu? 5?10%? A dla takich laików jak ja, którzy stanowią w kraju większość, brat bliźniak to, jeśli nie jeden pies, to przynajmniej jeden wózek.
św. Tomasz Z Akwinu napisał/a:

to dlaczego, św. Tomaszu, nie zagłosujesz na kogoś z 2% poparciem, kogo uważasz za bliższego twoim poglądom i dopiero w drugiej turze nie wybierzesz mniejszego zła? Jeśli będziemy tak myśleć to te same, chore partie i chorzy ludzie będą rządzić do końca świata, a nie na tym chyba demokracja polega.[/quote]

Tokensy
Gaduła
Stara Szmata

Wysłany: 2010-04-27, 16:53   

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Pierwszy kadr na filmiku u góry strony to jakaś koszmarna porażka, jak można tak bezczelnie wykorzystywać śmierć brata i jego żony? Może niech jeszcze sprzedają plakaty z nimi, niech sobie będzie na billboardzie ze zmarłym bratem :/

Miszy 

Wysłany: 2010-04-27, 16:55   

Rzeczywiście, przechodzi to wszelkie pojęcie...

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 16:57   

http://www.tvn24.pl/12690...,wiadomosc.html

Komentarz?

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 16:58   

Dropsy, szaliki, rękawiczki... Niedobrze mi.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-27, 19:01   

Panowie i Panie szczera załamka z Waszy argumentów..., tak trudno jest Wam dyskutować merytorycznie? Jedyne co potraficie, to cytować jakieś wizerunkowe grepsy... Mieciu... nie widziałem pobieżniej umotywowanej decyzji politycznej niż Twoja... ostatnimi czasy najagresywniejszym politykiem jest Janusz Palikot i Stefan Niesiołowski, ale Wy wciąż, jak w odruchu warunkowym wracacie do tego nieszczęsnego "ZOMO", tak jakby od tego czasu nic się nie wydarzyło, no i po drugie, zupełenie nie potraficie wyjść poza kwestie wizerunkowe...

Solaine, szczerze pisząc, nie zrozumiałaś o co kama... :-) , nie ma ludzi nieomylnych i niepodatnych na pokusy władzy - walor demokacji polega na równoważeniu się i wzajemnej kontroli sił... jeśli uważasz że świat jest czarno-biały i dobrze jest, aby praktycznie całą władzę złożyć w ręce jednej partii, to raczej na przejaw rozsądku to nie wygląda... co ostatnio zaproponował pan Zieliński - likwidacje wszystkich komisji śledczych! Nie było nacisków Ziobry na prokuraturę? Nie było pokazowego aresztowania p. Blidy? Nie było afery hazardowej? Nie było NIC?

...Tokensy, Mieci, et consortes... zadajcie sobie trudu, aby odszukać, kto zaczął wykorzystywać tragedię pod Smoleńskiemw kampanii tyle, że a rebours - kto zaczął rozpowszechniać sugestie, że śp. Lech Kaczyński mógł nakazać lądowanie w skrajnie trudnych warunkach pod Smoleńskiem? Na jakiej podstawie? Niestety, nikt z załogi i posażerów nie może już udzielić wyjaśnień... mogą zaś redaktorzy pewnej gazety, spin doktorzy pewnej partii, ceniony reżyser, ex lider Solidarności i prezydent Białorusi...

Nie przypominam sobie reakcji Tokensego, czy Miecia na to łajdactwo, wręcz przeciwnie... Wielu krytyków pochówku Pary Prezydenckiej na Wawelu powoływało się na ich zdaniem prawdopodobną wolę Lecha Kaczyńskiego (Wajda), Marii czy Mary Kaczyńskiej (ktoś z tego forum) - wolno im??? ... ale Jarosław Kaczyński nie może powoływać się na obowiązek kontynuacji misji brata i tych z PiS, których wielu zginęło w katastrofie...

To co robią w Gdańsku rozdając zdjecia Pary Prezydenckiej jest żenujące..., ale czy reprezentatywne dla całego nurtu politycznego? Dla p. Kluzik Rostkowskiej, Pawła Poncyliusza, Pawła Kowala, Stanisława Kluzy, Zyty Gilowskiej... Czy tak trudno jest pójść po rozum do głowy odkładając na bok emocje...

Patrzyliście, a nic nie zobaczyliście, słyszeliście a nic nie usłyszeliście... O Lechu Kaczyńskim można było - ku Waszemu zdumieniu i zgorszeniu - posłuchać zrównoważone opinie dopiero po jego tragicznej śmierci... ale do Was nic nie dotarło... czy Jarosław Kaczyński też musiałby zginąć, aby Mieciu i Tokensy nie koncentrowali się na takich dyrdymałach...

JACOBSSON

Wysłany: 2010-04-27, 19:14   

Torquemada napisał/a:
tura:
Komorowski - 57%
Kaczyński - 35%
(ciekawe kto ukradł 8% głosów?!)

GW: PiS z Dziwiszem.

Rz: Układ w Magdalence

Scottish Worker: Premier Brown i podobne mu faszystowskie pachołki Obamy! Niech zyje nam Lew Trocki!

Argument pluralistyczny daje jasne wytyczne - głosujemy na Olechowskiego, tudzież Napieralskiego.

Argumenty skandalowe - nierozstrzygnięta afera hazardowa, a sprawa Blidy gdzie kobieta popełniła smobójstwo.

Polityka wschodnia - "a Nordstream buduje sie dalej". Pomimo Profesora Kaczyńskiego w roli głowy państwa przez ostatnie 5 lat. W tym czasie "odwilżowa" polityka Tuska zaczęła ruszać Katyń. Ale polityka wschodnia ma to do siebie, że tu są dwie strony i to czy Komorowski czy Kaczyński lepszy zależy w dużej mierze od tego ile do powiedzenia na Kremlu mają "siłowiki". Inna sprawa, że jedyna forma perswazji przeciwko Rosji wymaga szerokiego frontu Europejskiego, a do tego juz trzeba dobrych relacji z resztą UE (Kaczyński z łatką faszysty jest dla polityka Francuskiego czy Niemieckiego trucizną - chociaż Węgrzy...).

retoryka - Nie zagłosuję na człowieka który porównał moją matkę do ZOMO. Wiążąca się z PiS retoryka wyklucza wszystkich przeciwników tej partii jako obywateli drugiej jakości i zdrajców narodowych. Wolę przejściowe skupienie władzy w rękach PO, niż prezydenta dla którego jestem zdrajcą i sługusem Moskwy.

Odpowiedz do tematu