forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wawel jako miejsce spoczynku Lecha Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
Aniapk 
Gaduła

Wysłany: 2010-04-14, 17:23   

Tokensy napisał/a:
Ciekaw jestem, czy Dziwisz chciałby u siebie Aleksa, jakoś wątpię :lol:

Dokładnie to samo chciałam napisać. Szczerze wątpię, czy gdyby katastrofa ze Smoleńska zdarzyła się za czasów Kwaśniewskiego, Dziwisz wciąż z takim zapałem nalegałby na pochówek prezydenta na Wawelu...

bromcio napisał/a:
to wyborcza wiec nie mozna wierzyc w ani jedno slowo

... ... ... no comments ... ... ...
Przyłączam się do prośby Miszego.

Oglądając dzisiaj TVN24 usłyszałam wypowiedź jednego z posłów PiSu, że Stanisław Dziwisz tak postanowił, więc powinniśmy to uszanować (nie pamiętam dokładnego cytatu).
No, tak. Wiadomo przecież, że w świeckim państwie decyzje podejmują kardynałowie (!!!) i wszyscy muszą się z tymi decyzjami zgadzać.
Moim zdaniem liczne protesty (spójrzcie nawet na grupy na facebooku: "NIE dla Kaczyńskiego na Wawelu", "Pochowajmy Kaczyńskiego w piramidzie Cheopsa!", "Nie dla Stadionu Narodowego im. Lecha Kaczyńskiego i pochówku na Wawelu" oraz wiele innych) POWINNY BYĆ wystarczającym powodem, by Dziwisz odwołał swoją decyzję. Bo to wola większości. Cóż, referendum się już nie przeprowadzi, ale opinie Internautów świadczą same za siebie.

Poza tym podpisuję się obiema rękami pod wszystkimi postami Miecia.

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 17:25   

Aniapk napisał/a:

bromcio napisał/a:
to wyborcza wiec nie mozna wierzyc w ani jedno slowo

... ... ... no comments ... ... ...
Przyłączam się do prośby Miszego.

Polecam naukę czytania ze zrozumieniem i w całości, a nie wyrywkowo, oraz kropelkę dystansu do rzeczywistości. By wszystkim zylo sie lepiej.

Aniapk 
Gaduła

Wysłany: 2010-04-14, 17:31   

Mi się żyje bardzo dobrze. I nie sądzę, by mój post komukolwiek życie uprzykrzył.

A post Bromcia przeczytałam w całości, więc mogłabyś darować sobie tego typu insynuacje.

Cytat:
czlowieku to wyborcza wiec nie mozna wierzyc w ani jedno slowo, ani pol!!! a jesli by juz wierzyc to wynika z tego ze nie Archikatedra w Warszawie gdzie leza prezydenic II RP tylko Wawel gdzie lezy naczelny wod Sikorski dlatego ze oboje zginei w katasrofie lotniczej.

W grę wchodziły więc dwa miejsca: Archikatedra w Warszawie, gdzie spoczywają prezydenci Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki. Ale w tej sytuacji bardziej na miejscu jest analogia z generałem Sikorskim, Naczelnym Wodzem, który podobnie jak Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej. On spoczął na Wawelu.[b]- z powyzszego artykulu.

Ja tu nie zauważam ironii. Miszy najwyraźniej też nie zauważył.
Ale cóż, przecież my tępe mat-fizy jesteśmy :twisted:

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 17:37   

Dziwisz jak Dziwisz, chce być miły, ale że Jarosław Kaczyński nie miał honoru i się z tego nie wycofał – to mnie zadziwia. Na jego miejscu chciałbym spokojnie pochować brata nie wzbudzając tym samym zbędnych kontrowersji w Polsce, a pewnie teraz już nawet na świecie.

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 17:38   

A czy on sam tego nie zaproponowal??

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 18:12   

Solaine, skoro tyle wiesz, to może jeszcze odtworzysz treść rozmów w kabinie pilotów... ja myśle, że wszystko na to wskazuje, że to Jarosław Kaczyński kazał OSOBIŚCIE pilotom lądować...

Miszy twoje miejsce nie jest miejscem Kaczyńskiego, ani Dziwisza..., z twojej wypowiedzi domniemywam, że jesteście na ty, znacie się jeszcze z czasów kiedy kardynał był ministrantem..., no ale skoro jesteś dobry w operowaniu avatarami, to może nam jeszcze powiesz, co byś zrobił na miejscu Napoleona po bitwie pod Smoleńskim, albo Hannibala po Kannach... ;-) wysłucham z uwagą :p

No i na koniec... nagle wszyscy na forum stali się piłsudczykami..., zaprawdę Jarosław ma magiczną moc... przegrywa wybory za wyborami, cała Polska jest przeciwko niemu... a tu nagle kardynał Dziwisz mu ustępuje z grzeczności, a może po prostu ze strachu, tak jakby oddawał bilet do kina...

No i rzecz ostatnia..., może Tokensy jako najstarszy, no i już student, po prostu napisze kryteria naboru na Wawel... Bo wszyscy wiedzą dlaczego Lech nie może być tam pochowany, ale kto może?

http://pl.wikipedia.org/w...wskie_na_Wawelu

może wywalić MIchała Korybuta Wiśniowieckiego, bo najgorszy władca? :D

Tokensy
Gaduła
Stara Szmata

Wysłany: 2010-04-14, 18:17   

Czytam sobie ten temat i nagle zrobiło mi się jakoś tak cholernie smutno.

Wszystko, nawet zdarzenie wymagające największej możliwej zadumy i powagi, jesteśmy w stanie spartolić.

Nie mogło być normalnie? Godnie? Solidarnie? Wspólnie właśnie?

Nie wiem, gdzie leży przyczyna.

Może w nieskromnym pragnieniu Jarosława, może w niezbyt mądrej decyzji kard. Dziwisza. Zapewne w poczuciu oburzenia i świętej racji wśród setek nas, którym sam nie dałem rady się oprzeć.

Głupio mi, wstyd, że zabrałem głos w tej dyskusji. Głupio mi i wstyd, że w pewnym okropnym sensie nie dało się tego głosu nie zabrać. W najgorszym wydaniu kontynuujemy niechlubne tradycje sarmacji, pieniackich walk politycznych II RP, zawiści i poczucia osobistej krzywdy czasów komunizmu.

Okrutne to nasze polskie piekiełko.

Zmarli niech spoczywają w pokoju.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 18:28   

Tokensy napisał/a:
Może w nieskromnym pragnieniu Jarosława, może w niezbyt mądrej decyzji kard. Dziwisza. Zapewne w poczuciu oburzenia i świętej racji wśród setek nas, którym sam nie dałem rady się oprzeć.

Jakoś autoreflekcji w tym poście nie widzę za wiele... Czytając Twoje i innych uczestników wszyskowiedzące posty na temat ś.p. Prezydenta i jego brata, mógłbym zaryzykować, że Zmarłemu nie należy się żadne uroczyste miejsce pochówku...

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 18:31   

św. Tomasz Z Akwinu napisał/a:
Solaine, skoro tyle wiesz, to może jeszcze odtworzysz treść rozmów w kabinie pilotów... ja myśle, że wszystko na to wskazuje, że to Jarosław Kaczyński kazał OSOBIŚCIE pilotom lądować...

Święty Tomaszu, to było to magiczne słowo na "i" w mojej wypowiedzi... Smutno mi, że nawet Święci są na nie niewrażliwi na tym forum, wszak to taki piękny środek manipulacji wypowiedzią:(
Poza tym bez wygłupów, przecież wszyscy wiedzą, że to Tusk zmanipulował pilotem, po co te infantylne insynuacje.

Napoleon po bitwie pod Smoleńskiem powinien sfingować swoje zabójstwo i dołączyć do Marilyn Monroe, Michela Jacksona i Elvisa Presleya na niewidzialnej, zamaskowanej wyspie, a Kardynał Dziwisz, czy jak tam się takie osobistości tytułuje, nie powinien był się godzić na pochowanie zwykłego polityka na Wawelu, tylko z tego powodu ze zginął tragicznie. Zeby nie bylo, nie umniejszam jego smierci. Ale czemu nie Kaczorowski w takim razie?
A to, że leżą tam marni władcy, to tylko dowód na to, jak ślepemu uwielbieniu oddawano się kiedyś wobec władcy, ja nie chciałabym do tego wracać.

Umiejmy zachować zdrowy rozsądek - szczera żałoba tak, pamięć tak, zewnętrzne oznaki tej pamięci - takie jak flagi - tak, ale dramatyzowanie i robienie bohaterskiego czynu z tragicznej śmierci jest nie tylko nie na miejscu, ale i moim zdaniem - niesmaczne.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 18:39   

@ Solaine
Jeśli to słowo na "I" to przepraszam..., nie zrozumiałem i nadinterpretowałem ;-)

A co do Prezydenta Kaczorowskiego, kardynał Dziwisz zaproponował (spytaj Miszego dlaczego) to rodzinie, ale ta zdecydowała o Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej w Krypcie Wielkich Polaków...

Jeżeli chcecie być konsekwentni to te decyzję trzeba również oprotestować... Jestem pewien, że gdyby, Ś.p. Prezydent został tam pochowany Ci, którzy teraz protestują, robiliby to samo...

Czyli nic się nie zmieniło... i w tym wypadku Tokensy ma rację...

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 18:40   

ja bym nie protestowala - na moje szczęście nawet nie wiem co to jest:D :lol:

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 19:02   

spytaj Miszego dlaczego
Nietrafiony żart.

Ś.p. Prezydent został tam pochowany Ci, którzy teraz protestują, robiliby to samo
Na pewno znalazłyby się osoby, które się przeciwko temu buntują, ale sądzę, że głosów sprzeciwu byłoby mniej.
Poza tym myślę, że przeciwko chowaniu Kaczorowskiego na Wawelu (czy też w Krypcie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej) niewiele osób miałoby/ma cokolwiek przeciwko, więc tu sprawa zgoła inna.

Co sądzicie o tym? http://www.petycje.pl/pet...?petycjeid=5181

DaaG 

Wysłany: 2010-04-14, 19:08   

Kolejna decyzja, która dzieli społeczeństwo.

Można by znaleźć mnóstwo argumentów na "tak" i na "nie"

Osobiście jestem także przeciwna tej decyzji. Dla mnie Wawel jest miejscem po prostu prawie że świętym, dlatego uważam że jest to decyzja na wyrost. Po prostu nie potrafię znaleźć uzasadnienia. Jedyne co przykre, to że może się wydawać, że ta tragedia i fakt, że nikt nie odważy się odmówić rodzinie, posłużyły za broń. Podkreślam - wydaje się!

Ale wykażcie trochę dojrzałości i przestańcie obrzucać błotem tych ludzi...

Ps. Swoją drogą to ciekawe, że Dziwisz mówi że to była prośba rodziny, a rzecznicy kancelarii prezydenta twierdzą, że stwierdzenie to jest absurdalne, gdyż była to propozycja Dziwisza.
I co teraz?

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 19:21   

Miszy napisał/a:
Poza tym myślę, że przeciwko chowaniu Kaczorowskiego na Wawelu (czy też w Krypcie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej) niewiele osób miałoby/ma cokolwiek przeciwko, więc tu sprawa zgoła inna.

I tak oto Miszy zaprzeczyłeś wszystkim swoim argumentom przeciwko decyzji kardynała Dziwisza...

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 19:29   

A konkretnie w jaki sposób i którym, bo chyba się pogubiłem w Twoim toku myślenia :)

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 19:37   

Oto po prostu...

Jakie ma zasługi prezydent Kaczorowski, a nie ma ich Lech Kaczyński, aby spocząć obok Marszałak i królów Polski...

Sadek 
Szczęśliwy Człowiek

Wysłany: 2010-04-14, 19:42   

Przed chwilą obejrzałem wywiad z Dziwiszem w TVN24.

Powiedział on o BOHATERSKIEJ śmierci ofiar tragedii, konkretnie Prezydenta i Pierwszej Damy. Nie wiem, co było w tej śmierci bohaterskiego. Według mnie takową może być na przykład poświęcenie życia na rzecz kogoś innego. W śmierci ofiar było wiele tragizmu, ba, była to według mnie najtragiczniejsza masowa śmierć od czasu ataku na World Trade Center w 2001 roku.

Wsłuchując się w wypowiedź profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, który powiedział, że dla niego żałoba się skończyła wraz z ogłoszeniem miejsca pochówku Pary Prezydenckiej, wczytując się w list od Andrzeja Wajdy i analizując opinie otoczenia śmiało można stwierdzić, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego i Dziwisza strasznie podzieliła Naród. Skutkiem tragedii miało być zjednoczenie się Narodu Polskiego, a nie podzielenie się go na różne frakcje.

A przed chwilą profesor Bartoszewski powiedział na TVN-ie, że córka Lecha Kaczyńskiego nie miała prawa głosu przy wyborze miejsca pochówku ojca.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 19:56   

W ogóle powinno być tak, że to Sejm wybrany przez naród decyduje o tym, czy na Wawelu zostanie pochowany ten czy tamten. Bo Wawel jest dobrem wspólnym - całej ojczyzny - a nie Dziwisza i Jarosława K. To, że "ktoś tam jest opiekunem Wawelu" nie oznacza, że ma prawo do wyboru kogo pochowamy, a kogo nie, bo tak mu się chce i "kij wam w oko, narodzie!"

Zatem, gdyby sejm (nasi reprezentanci!), demokratycznie wybrany przez Polaków zadecydował, że Lech Kaczyński rzeczywiście ma spoczywać na Wawelu, wtedy pass - niech się dzieje co ma się dziać.

W obecnej sytuacji mogę jedynie pogratulować pomysłodawcom, którzy nagle odżegnują się od swej idei, że świetnie zrobili. I jednocześnie ich pozdrawiam!

cevas 

Wysłany: 2010-04-14, 20:22   

Sadek napisał/a:
A przed chwilą profesor Bartoszewski powiedział na TVN-ie, że córka Lecha Kaczyńskiego nie miała prawa głosu przy wyborze miejsca pochówku ojca.
Jak już słuchać nie potraficie to już nie ma ratunku.. tak sie składa ze oglądałem i nie było NIC powiedziane o córce Prezydenta Kaczyńskiego.. tylko o córce marszałka Piłsudskiego ;) . Była to decyzja kard. Dziwisza i naprawde polecałbym nie oczernianie Jarosława Kaczyńskiego chociaz w czasie żałoby kiedy opłakuje utrate brata i szwagrowej..jesli nie wiecie dokładnie. To kard. Dziwisz wyszedł z propozycją dla rodziny Prezydenta o pochówek na Wawelu. Szkoda ze nie patrzycie tez z innej strony, że pochowanie śp. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu byłoby pewnego rodzaju uhonorowaniem wszystkich zmarłych w tej wielkiej tragedii.. można by np. w kaplicy umieścić wszystkie nazwiska zmarłych. Bez watpienia jest to zjawisko, które zostanie w historii wyryte grubymi literami. Dlaczego więc najwyższa głowa Państwa, która uczestniczyła w tej tragedii nie miałaby zostać pochowana w miejscu tak historycznym? Czy według was nie mamy zapisywac kart naszej historii.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 20:53   

Mowę mi odjęło. Odnosić się do tego wszystkiego - praca na cały wieczór.

Piszecie o tym, że ta decyzja podzieliła naród. Powstał faktycznie podział - część osób wewnętrznie się z tym zgadza, część nie. Na tym by się skończyło, gdyby część narodu (w tym Wy, niestety), zamiast ironizować, naśmiewać się, insynuować i odbierać na swój sposób prawo do godnego pochówku Prezydentowi (to się stało przez wypowiedzi głównie Internautów, w tym Was, głoszone w ohydnym tonie i w sposób jednoznacznie nasuwający wrażenie, że Wy wiecie lepiej, Wy macie rację, a część narodu która zawsze była za Prezydentem Kaczyńskim (teraz jest i za pochówkiem na Wawelu) to ciemnogród, mam rację?), wygłaszała opinie wyważone. Takich jest tu niewiele. Powstaje podział znacznie poważniejszy, za który de facto możecie dziękować nie Jego Eminencji, a sobie samym i ludziom wygłaszającym podobne, radykalne, nieszanujące pamięci opinie, które wywołują znaczny sprzeciw pozostałej części społeczeństwa. Znowu powiem, swoje zdanie to jedno, ale granica wypowiedzi kulturalnej, dającej się przypisać człowiekowi inteligentnie rozważnemu i mieszczącej się w kanonie tych do zaakceptowania, to wypowiedź Pani Kidawy-Błońskiej. Przynajmniej w tym momencie. Polecam.

Chciałbym przytoczyć, także podpisać się pod opinią Przewodniczącego Konferencji Episkopatu (przytoczonej podczas Wiadomości w TVP1). Nie mogę jej jednak znaleźć, jeśli by ktoś mógł - bardzo o to proszę.

Powiem jeszcze, że nie byłem i nie jestem zadowolony z samej prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Wasze wypowiedzi budzą jednak mój głęboki sprzeciw - bo to Wy zaczynacie (oczywiście nie bezpośrednio Wy, ale ludzie wygłaszający na różnych forach dokładnie takie same opinie, nie mówiąc o protestujących wczoraj i dziś...) spór, który niczego dobrego nie przyniesie. Niczego. Jątrzycie po to, by jątrzyć. Nie ma obowiązku odczuwania żałoby, ale Wasze postępowanie jest dla mnie przerażające - macie po 18, 19... lat. Może jedynie wydaje się Wam, że jesteście osobami, które powinny wygłaszać takie opinie - dorośli, dojrzali ludzie jakoś tego nie robią, a na pewno nie w ten sposób.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 20:56   

Cytat:
Dlaczego więc najwyższa głowa Państwa, która uczestniczyła w tej tragedii nie miałaby zostać pochowana w miejscu tak historycznym?

Bo jest to postać kontrowersyjna; wybrana przez Dziwisza, [ciach!]; rodząca różne spory i kłótnie między Polakami; nie mająca większych zasług, oprócz bycia prezydentem.

To już przekracza granice dobrego smaku. - Miszy
Ostatnio zmieniony przez Miszy 2010-04-14, 21:07, w całości zmieniany 2 razy  

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 21:06   

DomiN_ napisał/a:
część narodu która zawsze była za Prezydentem Kaczyńskim (teraz jest i za pochówkiem na Wawelu
Nie wszyscy popierający prezydenta Kaczyńskiego są za jego pochówkiem na Wawelu. Nie możesz generalizować w ten sposób.

DomiN_ napisał/a:
nieszanujące pamięci opinie
Każdy z nas (tak sądzę) szanuje pamięć osób, które tragicznie zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Ale szanować ich to jedno, a nie wyrażać sprzeciwu na absurd – to drugie. My szanujemy, a absurdom mówimy zdecydowane nie.
Idąc dalej – dyskusja tutaj przybierała różny ton, szczególnie wczoraj, jednak wydaje mi się, że pamięć ofiar ani razu nie została tutaj w żaden sposób zbezczeszczona. Na tym właśnie polega umiejętność dyskusji.

DomiN_ napisał/a:
Może jedynie wydaje się Wam, że jesteście osobami, które powinny wygłaszać takie opinie
Każdy może wygłaszać swoją opinię, jeśli robi to w sposób należyty i kulturalny. Tutaj zasady kultury złamane nie zostały – po prostu rozmawiamy.
Ale czy Ciebie bardziej od samej rozmowy na ten temat nie drażni to, że tak wiele osób ma zdanie przeciwne do Twojego, wg. Ciebie tego jedynego słusznego?

Niech historycy ocenią, czy ta decyzja i nasze sprzeciwy były dobre czy złe, nie Ty.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 21:10   

DomiN_, mógłbyś skonfrontować swoje zdanie z moim? (patrz: 2 posty wyżej)

Edit:
I chodzi mi tu o to, abyś spróbował przyjąć bądź też odrzucić postawione przeze mnie uzasadnienie.

cevas 

Wysłany: 2010-04-14, 21:15   

Dominik w prawie wszystkim się z Toba zgadzam :) . Wyrażać swoją opinie można na milion sposobów, ale ten który wiekszość oponentów stosuje na naszym forum jest przerażająca.. i przygnębiająca. Czegoś takiego to cięzko nawet od posła Palikota byłoby usłyszeć. Tak jak Dominik wspomniał, proponuje panią poseł Małgorzate Kidawe- Błońską, która w elegancki sposób przedstawiła swój pogląd na sytuacje. Mimo iż całkowicie inny od mojego to bardzo kulturalny i elegancki.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 21:16   

Jeśli nie ja, to i nie Wy, Miszy. To, że osobiście mam poważne wątpliwości co do miejsca pochówku nie znaczy, że zaproponuję wybudowanie piramidy etc. Sprzeciw wobec wg Ciebie absurdu to raz, a sposób komentowania tej decyzji, to dwa. O dobrym smaku nie słyszałeś chyba, jeżeli dyskutujesz w ogóle na ten temat. Zaprzesz się, że masz do tego prawo - masz, ale nie ma w Twoim tonie dobrego smaku.

I prośba - nie kasuj części postów Miecia i mojej odpowiedzi, po których widać, w jaki sposób się wypowiada i do czego sprowadza tę publikację zdań, bo to nie dyskusja.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 21:19   

DomiN_ napisał/a:
O dobrym smaku nie słyszałeś chyba, jeżeli dyskutujesz w ogóle na ten temat.
Nie sądzę, aby rozmowa na jakikolwiek temat była przekroczeniem dobrego smaku. Staram się być człowiekiem świadomym i rozmawiać, mówić o tym co mnie gryzie – a nie biernie przyjmować otaczającą mnie rzeczywistość.
I nadal nie odniosłeś się do posta Miecia, mimo, że prosił.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 21:22   

DomiN... Twoje wypowiedź nadaje się na smutną puentę, ale bardzo Ci za nią dziękuję... (jak i Cevasowi)

Jeszcze wczoraj na wieść o wyborze kardynała Dziwisza byłem zaskoczony, ale im dłużej o tym myślałem, im bardziej widziałem niekończący się szereg ludzi oddających cześć Parze Prezydenckiej, im bardziej rosła lista zapowiadających się Dostojnych Gości, tym bardziej myślałem, że śmierć Prezydenta i jego Otoczenia doprowadzi do powstania na oczach świata III Solidarności, Lech z Lechem, Jarosław z Donaldem, itd. że ulotnią się resentymenty z okresu PRL-u i sporów III i IV RP; że pogrzeb może byc początkiem prawdziwego rachunku sumienia i żalu. Tego Wawel byłby godny, za sprawą ś.p. Prezydenta...

A wy grzęźniecie w żenujących kłótniach... Wawel nie, Archikatedra tak! Kaczorowski tak, Kaczyński nie...

Mam nadzieję, że mimo was, a nawet bez was na Wawelu dokona się dopełnienie ofiary Pasażerów tego nieszcząsnego Tupolewa...

Dziękuję za uwagę w tym wątku...

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 21:22   

DomiN_
Cóż, jestem jaki jestem. A to, czy mam dobry smak, lub też go nie mam, zależy tylko i wyłącznie od każdego z Was ;) Albowiem jednym się podoba, a drugim nie. I nie sprowadzajmy dyskusji do tego, że nie mam smaku. Spoko, mów co chcesz - mnie to i tak nie rusza.

Ale jak już odnosisz się do moich postów, to oprócz ciągłego narzekania na brak stylu i obciągniętych palców, uzasadnij, czemu nie zgadzasz się z podanymi przeze mnie argumentami. W przeciwnym razie - poczekaj do końca żałoby i nie lawiruj.

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 21:27   

Mieciu napisał/a:
[ciach!];

To już przekracza granice dobrego smaku. - Miszy

A to przekracza granice wolnego słowa!! Naprawdę myślisz, że posiadając taką władzę, powinieneś robić takie rzeczy? Nauczyciele-administratorzy się nie zniżają do takich zachowań, więc tym bardziej nie jest to w gestii uczniów. Mało tego, twoje posty nie raz nie dwa przekroczyły granice dobrego smaku, co wiele osób ci wytknęło.

DomiN_ napisał/a:
To, że osobiście mam poważne wątpliwości co do miejsca pochówku nie znaczy, że zaproponuję wybudowanie piramidy etc. Sprzeciw wobec wg Ciebie absurdu to raz, a sposób komentowania tej decyzji, to dwa.

po pierwsze polecam, zresztą wielu osobom na tym forum, sięgnięcie do słownika języka polskiego i znalezienie takiego terminu jak "ironia". po drugie moim zdaniem bardziej absurdalna jest ta decyzja niż żartowanie z niej. po trzecie żyję w wolnym kraju i będę sobie żartować z czego mi się tylko żywnie spodoba - z papieża, z Lecha Kaczyńskiego, z Jarosława Kaczyńskiego, z nauczycieli, z administratorów forum i z całej fauny i flory która tylko wzbudzi mój uśmiech - dopóki oczywiście nie uaktywni się znów uczniowsko-administratorska święta inkwizycja z wszechwładzą. Jeśli Cię to oburza - nie angażuj się w dyskusję, bo naprawdę jestem przekonana, że mało kto wyraża tutaj DOSADNIE swoje PRAWDZIWE poglądy, więc skoro gorszy cię ich eufemistyczna forma, to lepiej spasuj.

Voyo 
Gaduła
Adalbert G.

Wysłany: 2010-04-14, 21:31   

cevas napisał/a:
Szkoda ze nie patrzycie tez z innej strony, że pochowanie śp. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu byłoby pewnego rodzaju uhonorowaniem wszystkich zmarłych w tej wielkiej tragedii.. można by np. w kaplicy umieścić wszystkie nazwiska zmarłych.

Całkiem racjonalny pomysł. Aczkolwiek po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że taka decyzja spowodowałaby paradoksalnie jeszcze większy ferment w społeczeństwie. Bo od razu zaczną się pytania w stylu: "A ten Kaczyński z małżonką to w czym byli lepsi od całej reszty pasażerów i załogi?". Nie mówiąc już o tym, że zawieszenie takiej tablicy koło grobowca Kaczyńskich tym bardziej mogłoby prowadzić do insynuacji, że trafili na Wawel "bo się rozbili w samolocie".

DomiN_ napisał/a:
dorośli, dojrzali ludzie jakoś tego nie robią

Posłuchałem wypowiedzi pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i faktycznie, kulturalna i rzeczowa jest jak diabli. "Decyzję podjęto, nie ma o czym dyskutować". Reasumując, zamknijmy wszyscy mordy i won z Wawela, bo to teren Kościoła i jego przyjaciół. Doskonale, wszystkie owieczki zapraszamy na pastwisko.

Jeżeli dojrzałość charakteryzuje się twoim zdaniem tym, że się nie wypowiada swojego zdania publicznie "bo tak lepiej", stosują się do konwenansów "bo tak wypada" czy, że jest dwulicowym jak ostatnio Michnik i pół krajowych mediów, to... pewnie i tak masz rację :P Ale młodzież ma swoje ideały (prawda, szczerość i używki) i będzie je bronić, póki pewnego dnia sami nie zaczną wypuszczać w świat kolejnych ofiar bezstresowego wychowania! Oi, oi, oi!
Ostatnio zmieniony przez Voyo 2010-04-14, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu