forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wawel jako miejsce spoczynku Lecha Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 22:43   

Wszystko fajnie świetnie, ale czemu akurat Kaczyński? Już zaczynają się protesty.

Poprorokujmy zatem:
skoro już w pierwszych godzinach na wieść o śmierci prezydenta kilkaset osób zapaliło znicze przed belwederem, co to będzie się działo jutro, jeśli tego samego wieczora, co ogłoszenie miejsca pochówku LK, kilkaset osób protestowało na ulicach Krakowa?

Dominik mówi, że ktoś tu przyrównał Jaruzelskiego do Kaczyńskiego. Zaś Tomasz twierdzi, że zwyczajowo pod Wawelem chowa się naszych przywódców. Zatem: albo chowamy wszystkich, bez względu na "jakość" sprawowania władzy, albo wybieramy tylko tych, którzy podobają się niektórym. Albo też mamy trzecie wyjście: w Krakowie chowamy tylko naprawdę zasłużonych i prawdziwych Bohaterów Narodowych, bez względu na to, czy dana osoba zmarła śmiercią tragiczną czy też nie (i nie sugerujemy się podniosłością chwili!).

A co do konstytucji. Z tego, co pamiętam z gimnazjum, pani od WOSu kazała nam klasyfikować Polskę jako Republikę Parlamentarną i że (bla bla bla) premier posiada tę "prawdziwą" władzę. Nie wiem, jak fachowo to się nazywa, ale mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 22:45   

Zadajmy sobie pytanie: Czy Lech Kaczyński, gdyby zmarł śmiercią naturalną, to spocząłby na Wawelu? ...

EDIT: Pozwolę sobie zacytować słowa Tomasza Nałęcza:
prof. Tomasz Nałęcz napisał/a:
Nie wiem, czy Lech Kaczyński, człowiek, który tak świetnie czuł historię, sam widziałyby siebie wśród władców na Wawelu. (...)
W obliczu tej tragedii chcę mówić o prezydencie Kaczyńskim tylko dobrze. Ale apelowałbym o pokorę. Józefa Piłsudskiego historia już osądziła. Lecha Kaczyńskiego - nie. Nie kładłbym ich koło siebie

http://wyborcza.pl/1,1057..._na_Wawelu.html
http://www.tokfm.pl/Tokfm..._na_wskros.html
http://wyborcza.pl/1,7547...komentarze.html

Izyda 

Wysłany: 2010-04-13, 22:52   Wawel? Obok Piłsudskiego?

Jednak miejsce pochówku p.prezydenta wbrew nadziejom kard. Dziwisza dzieli Polskę...A szkoda. Można było urządzić naprawdę godną ceremonię pogrzebową na Powązkach, gdzie para prezydencka spoczęłaby obok wielu wybitnych osobistości.

Jarosław Kaczyński - w sposób obrzydliwy wykorzystał żałobę, smutek jaki panuje w kraju, by sztucznie tworzyć jakieś legendy...
Mam ogromną nadzieję, ze historia oceni ten fakt, a historycy (mimo wszystko) pozostaną obiektywni w tym, czego uczyć będą następnych pokoleń o tragicznie zmarłym prezydencie...

Co do upowszechnienia prawdy o Katyniu - Lech Kaczyński nie był 'moim' prezydentem, wielu z tych posłów należało do moich najmniej ulubionych- ale mimo wszystko wolałabym,aby ta prawda nie musiała być upowszechniana za taką cenę.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 22:59   

Przypuszczam, że nie, profesor T. Nałęcz chyba ma dobrą intuicję, co do Prezydenta...

Tyle, że ocena Piłsudskiego może być bardzo kontrowersyjna... :-)

Teraz Prezydent stał się pewnego rodzaju symbole, a nie Lechem Kaczyńskim z krwi i kości... Te tysiące tłumów, to wiele zmienia, albo nie wiele... teraz to trudno powiedzieć...

Decyzja abp. Dziwisza jest odważna i może dalekowzroczna, albo i nie :-)

Gdyby wrócił z Katynia żywy, pewnie GW albo TVN zasugerowałyby, że pojechał niepotrzebnie, po to by jątrzyć...

Rosjanie nie wyemitowaliby Katynia Wajdy w głównym kanale TV..., itd.

Pani Prezydentowa, Panie G. Gęsicka, A. Natalii-Świat, Jaruga-Nowacka żyłyby, podobnie jak reszta pasażerów...

Oddałbym 100 Wawelów za to...

Można też zadać twórcze pytanie, czy Józef Poniatowski zostałby pochowany na Wawelu, gdyby nie utonął w Elsterze...

Dobranoc.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 23:03   

To, w jaki sposób zginął widać dla Ciebie się nie liczy. Miło mi, że razem z Tomaszem powinniśmy być jednomyślni Mieciu, ale cóż... Różnic, między Jaruzelskim a Kaczyńskim (choćby urzędowych) jest tak wiele, że zachęcam Cię do lektury na ich temat. Nie bez powodu, insygnia władzy prezydenckiej Śp. Prezydent Kaczorowski przekazał dopiero Lechowi Wałęsie.

Mnie i wielu moich znajomych przeraża po prostu fakt, że za punkt honoru postawiliście sobie budowanie negatywnego (wyłącznie) wizerunku Prezydenta Kaczyńskiego tak wcześnie po jego tragicznej śmierci. Gryzie Was sam fakt pochowania go na Wawelu tak bardzo, że za wszelką cenę próbujecie udowodnić brak słuszności tej decyzji. Mam wrażenie, że o ile każdy może mieć własne zdanie na każdy temat, nie tylko o gustach się nie dyskutuje. Szkoda, że tego nie zrozumieliście i szkoda, że dałem się w to wciągnąć. Ale mam to do siebie, że nie potrafię często obojętnie patrzeć na coś takiego. Ja w każdym razie nie zjadłem jeszcze wszystkich rozumów.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 23:10   

Mieciu napisał/a:
Znikają posty
Nie znikają, tylko temat został wydzielony :]

św. Tomasz Z Akwinu napisał/a:
pewnie GW albo TVN
Przecież to najbardziej obiektywne źródła informacji o.O

Izyda napisał/a:
Jarosław Kaczyński - w sposób obrzydliwy wykorzystał żałobę, smutek jaki panuje w kraju, by sztucznie tworzyć jakieś legendy...
Jego polityka zawsze była niezwykle agresywna, jednak do aż tak silnych słów bym się nie posuwał...

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 23:20   Re: Wawel? Obok Piłsudskiego?

Izyda napisał/a:

Nooo nie! Ludzie!!! Czy wam polityka wypaliła resztkę wrażliwości i taktu?!

Człowiek tragicznie stracił ukochanego Brata, Bratową, może za moment stracić ciężko chorą Matkę, kiedy ta dowie się co się stało pod Smoleńskim...

I wypisujecie takie bzdury????

To co zostało napisane powyżej jest obrzydliwe... Niech pisząca/y te słowa będzie konsekwentna: Kardynał Dziwisz obrzydliwie dzieli naród, Prezydent Majchrowski dzieli Naród... itd... A potem mam nadzieję, że i ją zemdlą te słowa...

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 23:21   

Cytat:
Jest to decyzja abp. Dziwisza i jego decyzja jest wiążąca i nic protestującym do tego..
Uważam, że Wawel to także mój, Twój i Nasz symbol a także spuścizna po Największych (Personach) tego narodu, więc chyba ktoś tutaj się zagalopował.

Postaram się powtórzyć to, co napisałem wcześniej: czy gdyby Dziwisz zażyczył sobie, żeby na Wawelu wybudować Biedronkę i MediaMarkt, a od strony Wisły ustawić billboardy z reklamami banków, to czy też nie miałbyś nic przeciwko?

Dominiku,
jak inaczej ma się dla mnie liczyć sposób w jaki zginął prezydent, niż tylko ogromna tragedia i zrządzenie losu? Wszystko jedno - czy popełniłby samobójstwo, został zabity, umarł śmiercią naturalną - dla mnie zawsze pozostanie Lechem Kaczyńskim sprzed soboty, dziewiątego kwietnia 2010. Pozostanie dla mnie prezydentem, który nie stał się lokomotywą naszego narodu oraz nie wsławił się niczym specjalnym.

Cytat:
Różnic, między Jaruzelskim a Kaczyńskim (choćby urzędowych) jest tak wiele, że zachęcam Cię do lektury na ich temat.
Może Cię to zdziwi, ale zdarzyło mi się przeczytać o obu panach na lekcji historii. Ale jak chcemy chować wszystkich władców, to nie kombinujmy i lećmy hurtem.

Cytat:
Mnie i wielu moich znajomych przeraża po prostu fakt, że za punkt honoru postawiliście sobie budowanie negatywnego (wyłącznie) wizerunku Prezydenta Kaczyńskiego tak wcześnie po jego tragicznej śmierci.

Jasne, zacznijmy narzekać dopiero po skończeniu ceremonii pochówku na Wawelu, kiedy to już będzie za późno <spoko> Pozdrawiam Twoich znajomych, którzy najwidoczniej płyną na fali gloryfikacji Lecha. A prawda jest taka, że politycy po prostu boją się mówić o Leszku inaczej, jak tylko dobrze lub celująco. Dlatego lud musi odwalać za nich brudną robotę. Co do wad prezydenta - było, minęło. Teraz chodzi mi tylko i wyłącznie o Wawel, kapiszi?

Cytat:
Gryzie Was sam fakt pochowania go na Wawelu tak bardzo, że za wszelką cenę próbujecie udowodnić brak słuszności tej decyzji.

A żebyś wiedział, że mnie gryzie. Jutro dowiesz się, że nie tylko mnie i Miszego.

Cytat:
Szkoda, że tego nie zrozumieliście i szkoda, że dałem się w to wciągnąć.

Nie wiem, co Ci przeszkadza. Dla mnie nie ma tematów tabu, więc (dopóki nie łamie się regulaminu) można śmiało gaworzyć na temat Kaczyńskiego.

Cytat:
Ja w każdym razie nie zjadłem jeszcze wszystkich rozumów.

A kto mówi tu o jedzeniu czegokolwiek? Wyrażam swoją opinię jako Polak. I spadkobierca dorobku naszych potomnych, którzy między innymi spoczywają na Wawelu. Masakrycznie ciężko się z Wami dogadać.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 23:29   

Kapiszi :-) To sobie gaworzymy bez tabu :-)

Cytat:
STANISZKIS O POGRZEBIE, KAMPANII I JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM
- Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – przekonywała na antenie TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem spór o miejsce pochówku prezydenta może stać się początkiem kampanii wyborczej.
- Te marzenia prezydenta Kaczyńskiego nie zostały spełnione i to jest wyzwanie dla następnych pokoleń. A w dzisiejszym świecie powinniśmy cenić ludzi za marzenia. Ci, którzy teraz protestują, jeszcze nie zdają sobie sprawy, co to znaczy być wykluczonym, pozostać samemu – mówiła socjolog.
Czym jest protest wobec tysięcy zniczy
Przyznała, że nie podziela obaw o niestosowność pochowania prezydenta Kaczyńskiego w miejscu spoczynku królów. - Wszyscy, którzy tam leżą ze współczesnej Polski mogliby budzić kontrowersje. Marszałek Piłsudski zamachem majowym, Sikorski - obozami, w których w Szkocji izolował politycznych przeciwników. Ale to nie ma sensu – podkreśliła.
Staniszkis bagatelizowała też krakowską demonstrację przeciwników pochówku. - To jest kilkadziesiąt osób. Jeśli to się porówna z dziesiątkami tysięcy światełek w Warszawie, to mówi samo za siebie – przekonywała.
Z drugiej jednak strony prognozuje, że ten spór przeniesie się na debatę publiczną i być może stanie się początkiem kampanii wyborczej, niekoniecznie brutalnej.
Profesor Staniszkis dodała też, że dobrze byłoby, gdyby pogrzeb prezydenta na Wawelu, był też oddaniem hołdu pozostałym ofiarom tragedii. - Tam powinna być tabliczka z nazwiskami wszystkich 96 ofiar katastrofy, może kawałek skrzydła samolotu, trochę ziemi z Katynia, tak, by to był też symbol wszystkich ofiar – dodała.

http://www.tvn24.pl/-1,16...,wiadomosc.html

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 23:35   

Skoro już lecimy cytatami ;)

Cytat:
Filozof prof. Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

- Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych. Dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu. Obawiam się tylko, żeby jego brat - któremu bardzo współczuję w tej sytuacji - nie dal się uwieść pokusie tworzenia z Lecha Kaczyńskiego jakiegoś symbolu narodowego współczesnego patriotyzmu. Być może była to jego decyzja o pochowaniu na Wawelu. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie.

http://wyborcza.pl/1,1057..._na_Wawelu.html

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 23:37   

To jest kilkadziesiąt osób
W ankiecie na stronie wyborcza.pl na pytanie „Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?” 33469 (64%) osób odpowiedziało „Powinien być pochowany w Warszawie”. Około 500 osób protestowało pod Kurią Krakowską. Nie jest to kilkadziesiąt osób...

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 23:39   

Miszy, Mieciu i prof. Hartmann mają częściowo rację :D :D

..ale ja już wymiękam. dziękuję za żywą dyskusję i dobranoc. :-)

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 23:46   

Miszy, Mieciu i prof. Hartmann mają częściowo rację :D :D
Mała rzecz, a cieszy ^.^

Również dziękuję i z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie nam jutrzejszy dzień ;)

Voyo 
Gaduła
Adalbert G.

Wysłany: 2010-04-14, 00:54   

Cytat:
Jest to decyzja abp. Dziwisza i jego decyzja jest wiążąca i nic protestującym do tego.. mogli by darować bo tylko robią sobie wstyd...;/

Tu się kończy demokratyczne państwo świeckie ;) Moim zdaniem w ogóle nie wstyd. Sam przez chwilę byłem dosyć oburzony tą decyzją, aż doszedłem do wniosku, że nie ma się czym emocjonować, o czym za chwilę.

Cytat:
Mnie i wielu moich znajomych przeraża po prostu fakt, że za punkt honoru postawiliście sobie budowanie negatywnego (wyłącznie) wizerunku Prezydenta Kaczyńskiego tak wcześnie po jego tragicznej śmierci.

Hm... ciekawe jaki on był wcześniej... (tj. wizerunek). Czy śmierć uszlachetnia?

Swoją drogą, mnie i wielu moich znajomych w niewymierną konsternację wprowadziło brawurowe wykonanie Roty na apelu. To znaczy, nie wypada się podczas takiej poważnej uroczystości śmiać, ale przy takiej okazji śpiewanie wersów typu: "nie damy by nas zniemczył wróg!", "odzyska ziemię dziadów wnuk", "twierdzą nam będzie każdy próg" itp. było moim zdaniem tak absurdalne i nie na miejscu, że zupełnie mnie to wytrąciło z równowagi (a człowiek na stresowe sytuacje, jak wiadomo, reaguje uśmiechem). Już "Bogurodzica" by bardziej pasowała.

A teraz... refleksja. Doszedłem do takiego wniosku, że w sumie tak naprawdę kłótnia o to gdzie ma leżeć Pan Prezydent jest właściwie bezcelowa i tak naprawdę mi, osobiście, wszystko jedno jak się ta aferka skończy (zresztą i tak patriota ze mnie taki jak z drezyny TGV). Jeżeli Jarosław K. wraz z abp. Dziwiszem uważają, że Lech Kaczyński był na tyle wybitną postacią, żeby leżeć ramię w ramię z Kościuszkiem, Sobieskim i Sikorskim, ich sprawa. Tak jak każdą inną zmarłą osobę, Lecha Kaczyńskiego oceni historia (poniekąd tak jak wspominał nasz forumowy św. Tomasz). Może w przyszłości okaże się, że jego zasługi w pielęgnowaniu kontaktów z Gruzją i Ukrainą pomogły Polsce stać się pierwszym wśród narodów świata. Może kiedyś ktoś doceni jego patriotyzm czy wybitne osiągnięcia za prezydentury. A może też być tak, że jakiś pilny licealista z profilu humanistycznego, absolwent Topolówki, rocznik 2083, popadnie w zadumę i pomyśli sobie: "Hahaha, w jakim śmiesznym kraju żyli moi rodzice! Takim, gdzie głowę państwa z czystym kontem w tabelce >>Sukcesy prezydentury<< grzebali na Wawelu i jak bohatera traktowali bo się samolotem rozbił, a na Jurka Owsiaka i Kotańskiego to pluli! Jak to dobrze, że to przeszłość... w Federacji Europejskiej ludzie się takimi pierdołami nie przejmują!". Wzorem mas raczej Lech nie będzie, no, bo nie oszukujmy się, czy ktoś z was nawet próbuje naśladować największy polski autorytet wszech czasów, Karola Wojtyłę?

Tak czy inaczej, sam Lech raczej już sprawą swojego pochówku zainteresowany nie jest i śmiem twierdzić, że w obecnym stanie jest mu to zupełnie obojętne.

Swoją drogą, czy Prezydent Rzeczypospolitej ma na tyle władzy, żeby cokolwiek wybitnego na swoim stanowisku uczynić?

Izyda 

Wysłany: 2010-04-14, 09:01   Re: Wawel? Obok Piłsudskiego?

Dziękuję Mieciu za zdanie:
Cytat:
' dla mnie zawsze pozostanie Lechem Kaczyńskim sprzed soboty, dziewiątego kwietnia 2010. Pozostanie dla mnie prezydentem, który nie stał się lokomotywą naszego narodu oraz nie wsławił się niczym specjalnym. '

Cytat:

Nooo nie! Ludzie!!! Czy wam polityka wypaliła resztkę wrażliwości i taktu?!

No tak, bo to brak taktu mieć swoje zdanie, jeśli źle się mówi o Jarosławie K.
Polityka nie skończyła się wraz z katastrofą tego samolotu. Należy oddzielić żałobę, a przede wszystkim szacunek do zmarłych od faktu, iż oni nadal pozostają jakimiś konkretnymi ludźmi, którzy podejmowali konkretne działania za życia (lub innymi słowami jak napisał Mieciu).

Cytat:

Człowiek tragicznie stracił ukochanego Brata, Bratową, może za moment stracić ciężko chorą Matkę, kiedy ta dowie się co się stało pod Smoleńskim...

Właśnie...bardzo, bardzo niedobrze jest, kiedy górę biorą emocje.

Cytat:

To co zostało napisane powyżej jest obrzydliwe... Niech pisząca/y te słowa będzie konsekwentna: Kardynał Dziwisz obrzydliwie dzieli naród, Prezydent Majchrowski dzieli Naród... itd... A potem mam nadzieję, że i ją zemdlą te słowa...

To rozumiem było w kwestii taktu?! św. Tomaszu, uważaj na jad, który sączy się z Twoich słów na temat Rosjan - on bywa duuużo bardziej szkodliwy niż mdłości! (a swoją drogą widzę, że nie oddzielasz ZSRR od Rosji w wielu kwestiach)

Wrzucanie Majchrowskiego do jednego worka z Dziwiszem to już lekka przesada...Ale tak, to co robi Dziwisz dzieli naród w sposób obrzydliwy - w dniach, kiedy wszyscy powinniśmy opłakiwać (wszystkie) ofiary tej katastrofy on wynosi na piedestał prezydenta, tylko dlatego, że ten zginął tragicznie.

Po dłuższym przemyśleniu sprawy - może niech faktycznie będzie to Wawel, z założeniem, ze robimy tam miejsce także dla dwóch pozostałych (oby jak najdłużej żyjących) prezydentów III RP...zaraz zaraz, a czy przypadkiem nie jest ich trzech? No cóż...jak demokracja, to demokracja...

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-14, 12:51   

Voyo.. .podoba mi sie Twój post :-) , ale jedno zastrzeżenie... Jeśli na Owsiaka plują, to skąd tyle milionów na koncie WOSP??? Z Polakami nie jest tak źle, jak Ci się wydaje... :lol:

Ciekawe, co byście Forumowicze powiedzieli zebranym poniżej, gdyby to wam powierzono wygłoszenie przemówienia z zastrzeżeniem, że ma być maksymalnie szczere i od serca :-) : :D Moglibyście zacząć tak:

"Szanowni Zebrani, zebraliśmy się w niewłaściwym miejscu, z powodu niewłaściwego człowieka, ktoś Was najpewniej źle poinformował, albo poddaliście się emocjom. Wystarczyło przecież tylko przesłać faksem standardowe kondolencje..." :-) ))

Cytat:
Dotychczas swoje przybycie zapowiedzieli, choć jeszcze bez oficjalnego potwierdzenia polskiego resortu spraw zagranicznych:

* prezydent USA Barack Obama z małżonką,
* prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew,
* prezydent i kanclerz Niemiec - Horst Koehler i Angela Merkel,
* prezydent Czech Vaclav Klaus,
* prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz,
* prezydent Litwy Dalia Grybauskaite i były prezydent Valdas Adamkus,
* prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow i szef bułgarskiej dyplomacji Nikołaj Mładenow,
* prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves
* prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili
* prezydent Węgier Laszlo Solyom i premier Gordon Bajnai
* prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i jego poprzednik Wiktor Juszczenko, premier Mykoła Azarow, przewodniczący Rady Najwyższej Wołodymyr Łytwyn, być może także była premier Julia Tymoszenko
* premier Hiszpanii Jose Luis Zapatero
* premier Kanady Stephen Harper
* przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy
* przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso
* sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen
* przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek

Lista nie jest jeszcze zamknięta. Według Piotra Paszkowskiego można się jej spodziewać w czwartek.
:D :D

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 13:21   

I ta właśnie lista gości, a nie zasługi Lecha Kaczyńskiego, prawdopodobnie jest powodem dla którego miejsce uroczystości to Kraków.

bromcio 

Wysłany: 2010-04-14, 14:21   

Miszy napisał/a:
I ta właśnie lista gości, a nie zasługi Lecha Kaczyńskiego, prawdopodobnie jest powodem dla którego miejsce uroczystości to Kraków.

nie zapedzajmy sie z tego co pamietam to miejsce pochowku zostalo wyznaczone szybciej niz zaczely splywac informacje o przybyciu danej osoby. przybycie tylu przedstawicieli panstw i organizacji jest dowodem na to ze katastrofa smolenska nie zostala pominieta przez europe co bardzo cieszy.

wracajac do osob pochowanych na wawelu brakuje tam prezydenta Gabriela Narutowicza pierwszego prezydenta II RP zamordowanego podczas sprawowania urzedu a pochowanego w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. pozostawiajac na boku kwestie oceny prezydentury zaleznej od prezentowanych pogladow moze to budzic pytanie dlaczego LK ma byc pochowany w tym zaszczytnym miejscu a Narutowicz nie gdy kategoria "przyznania" miesca na wawelu jest nagla utrata zycia w czasie sprawowania urzedu.

Tokensy
Gaduła
Stara Szmata

Wysłany: 2010-04-14, 14:31   

A ja tylko tak się zastanawiam:

Cytat:
"- Pochowanie Aleksandra Kwaśniewskiego na Wawelu to bardzo dobra decyzja. Nie ze względu na dokonania prezydenta, a na jego wielkie marzenie o silnej Polsce i solidarnym społeczeństwie – "

Toż to pasuje!
Dobry prezydent, wybrany w wyborach dwukrotnie (!!!), lubiany przez ludzi, koncyliacyjny...

Ciekaw jestem, czy Dziwisz chciałby u siebie Aleksa, jakoś wątpię :lol:

Wątpliwości nie byłoby natomiast, gdyby chodziło o Lecha Wałęsę. Jemu braku osiągnięć nie można zarzucić, jak co poniektórym.

Niestety, zmieniliśmy tragedię w komedię.

Znaj proporcjum, mocium panie.

[EDIT]:

Tak mi się nasunęło skojarzenie - sytuacja jest podobna do tej z Noblem Obamy, "za chęci". Byłaby śmieszna, gdyby nie była tragiczna.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 15:22   

Ciekawe, jak opinia publiczna przyjęłaby propozycję pochowania LK na Wawelu w przededniu jego tragicznej śmierci...

A dla ludzi, których mierzi obecna sytuacja:
http://nieplaczepokaczynskim.pl/

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 15:26   

bromcio napisał/a:

wracajac do osob pochowanych na wawelu brakuje tam prezydenta Gabriela Narutowicza pierwszego prezydenta II RP zamordowanego podczas sprawowania urzedu a pochowanego w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie

No co ty, Roman, toż to parszywy ateista był! zresztą, co mu za różnica, gdzie jest pochowany, skoro i tak płonie w piekle, a za życia zarzekał się, że swiat pośmiertny nie istnieje :airborne:

Mój postulat: zrzuta po 2,50 i stawiamy piramidę, w której będzie można pochować z należytymi honorami Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką. a na czubku usypiemy kopiec, co by polskiej tradycji stało się zadość.

No cóż, nie żebym drwiła z czyjejkolwiek śmierci, ale wczoraj usłyszałam w telewizji fajne zdanie, jakiegos ksiedza - Wawel jest miejscem, w którym spoczywają ludzie, którzy wielce zasłużyli się dla kraju. Czy zginąć tragicznie jest wystarczającą zasługą? Ja sie tylko pytam po co. Jak go tam pochowają, to się nie rzucę z mostu ani moje życie się nie zmieni drastcznie. Ale po co, po co, po co? Proszę, JEDEN powód, dla którego Lech Kaczyński wraz z małżonką mieliby zostać pochowani na Wawelu, a nie na powązkach w Warszawie, z którą, swoją drogą, byli o wiele silniej związani emocjonalnie. Jeden. Bo negatywnych konsekwencji juz sa dziesiątki, choćby ta, że wielkie "zjednoczenie" naszego narodu trwało niespełna trzy dni.

W dniach takich jak ostatnie przekonuje się coraz silniej, że jesteśmy mesjaszem narodów, naprawdę. Cierpimy za miliony, wykorzystując każdą okazję, aby trochę sobie pocierpieć. Nie umniejszam znaczenia tej tragedii. Ale oglądając sobie świat dookoła, cóż innego pozostaje jak śmiech przez łzy? Potrafimy zmienić zdanie w 5 sekund. Potrafimy kłamać w żywe oczy. Potrafimy grać i epatować smutkiem jak żadnymi innymi emocjami. Potrafimy jednoczyć się tylko w tragedii. Wreszcie potrafimy sprzedać wszystko. A gwóźdź programu - płaczący Michnik,Olejnik i dziennikarze tvn-u.

Podziwiam ludzi, którym przeszły przez gardło słowa żałoby okraszone solidnie łzami, kiedy dwa tygodnie temu z tych samych ust wychodziły takie obelgi pod adresem naszego Prezydenta, że obiektywny obserwator podejrzewałby chorobę psychiczną albo cud, które spowodować mogły taką zmianę.

Kocham Was, Polacy. Jako naród i pojedyncze istoty naprawdę umiecie zrobić komedię z tragedii jak nikt inny na świecie.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 15:36   

No to jeszcze coś na deser:
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=19fcf

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 15:42   

Wajda :alienxmas: :alphaosiris: :altermind: :analprobe: :backstab: :banned: :bonk: :brazensix: :burp: :bounce: :clone: :boo: :cow: :cowboy: :cynic: :donut: :devwatch:

:spammer: :spammer: :spammer: :spammer: :spammer: :spammer:

A na deser to ja mam: Stadion Narodowy im. Lecha Kaczyńskiego.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 16:05   

Treść listu Wajdy można znaleźć tutaj:
http://wyborcza.pl/1,7547...ezygnujcie.html

A tu wywiad z jednym posłów PiS, który tłumaczy dlaczego Jarosław Kaczyński wybrał Wawel (zacytuję fragment: „Czy powinien leżeć na Powązkach, gdzie leży prezydent Bolesław Bierut?”)
http://wyborcza.pl/1,1058...e_Powazki_.html

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 16:05   

A może budyń?

http://www.mmlublin.pl/15...h?category=news

bromcio 

Wysłany: 2010-04-14, 16:24   

Miszy napisał/a:
Treść listu Wajdy można znaleźć tutaj:
A tu wywiad z jednym posłów PiS, który tłumaczy dlaczego Jarosław Kaczyński wybrał Wawel (zacytuję fragment: „Czy powinien leżeć na Powązkach, gdzie leży prezydent Bolesław Bierut?”)
http://wyborcza.pl/1,1058...e_Powazki_.html

czlowieku to wyborcza wiec nie mozna wierzyc w ani jedno slowo, ani pol!!! a jesli by juz wierzyc to wynika z tego ze nie Archikatedra w Warszawie gdzie leza prezydenic II RP tylko Wawel gdzie lezy naczelny wod Sikorski dlatego ze oboje zginei w katasrofie lotniczej.

W grę wchodziły więc dwa miejsca: Archikatedra w Warszawie, gdzie spoczywają prezydenci Gabriel Narutowicz, Stanisław Wojciechowski i Ignacy Mościcki. Ale w tej sytuacji bardziej na miejscu jest analogia z generałem Sikorskim, Naczelnym Wodzem, który podobnie jak Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej. On spoczął na Wawelu.[b]- z powyzszego artykulu.
Ostatnio zmieniony przez bromcio 2010-04-14, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  

Miszy 

Wysłany: 2010-04-14, 16:29   

Powyrzszego?
bromcio napisał/a:
to wyborcza wiec nie mozna wierzyc w ani jedno slowo
Niby dlaczego? Opinie niepoparte żadnymi argumentami zachowaj, proszę, dla siebie.

Niezwykle podobają mi się słowa jednego z posłów, który aktualnie rozmawia (niestety nazwiska nie pamiętam) w TVN24: „…heroiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego…”. No ludzie, gdzie ona heroiczna?

Solaine 
Gaduła
U'reeting[jeż]

Wysłany: 2010-04-14, 16:33   

Mieciu napisał/a:
A może budyń?

byle ze złota

Miszy - to nie wiesz, ze Prezydent KAZAŁ tam ladować, chcąc uczcić pamięc ofiar Katynia?

bromcio 

Wysłany: 2010-04-14, 16:43   

Solaine napisał/a:
Mieciu napisał/a:
A może budyń?

byle ze złota

poprawka z platyny

Miszy: miala byc ironia dotyczaca, delkatnie rzecz biorac, braku zaufania ludzi popierajachych PiS wzgledem GW i pogladu ze wszystko tak faworyzuje PO/SLD a oczernia PiS

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 16:52   

http://www.trojmiasto.pl/...strona=0#opinie

Poczytajcie artykuł, komentarze, stosunek plusów do minusów i takie tam... ;)

Odpowiedz do tematu