forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wawel jako miejsce spoczynku Lecha Kaczyńskiego
Autor Wiadomość
Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 17:17   Wawel jako miejsce spoczynku Lecha Kaczyńskiego

Czytam sobie komentarze w internecie i mym oczom ukazała się wieść o tym, że chcą pochować Kaczyńskiego na Wawelu. Czy możecie mi wyjaśnić, komu wpadł ten pomysł do głowy i czym się ten ktoś kierował?

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 17:34   

Z tego co się orientuję to chodzi o to, że jak będą go tłumy odwiedzać, żeby były na to warunku. Ale decyzja leży do rodziny.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 17:41   

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Chodzi o to, że to rodzina zdecyduje, czy pochować go na Wawelu, tia?

Edytka:

A więc jest to propozycja Jarosława, który konsultował się w tej sprawie z Dziwiszem, a ten wyraził poparcie. Super. Pochowanie Leszka na Wawelu na pewno nie poróżni polskiego społeczeństwa <spoko> To jest po prostu jawna przeginka.
Ostatnio zmieniony przez Mieciu 2010-04-13, 18:14, w całości zmieniany 2 razy  

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 18:12   

Jeżeli dobrze rozumiem słowa wypowiadane na dwudziestce czwórce, to tak. A nawet na pewno. Decyzja została zaakceptowana przez Marszałka Sejmu i innych włodarzy, a także kardynała Dziwisza - gospodarza tego miejsca.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 18:19   

Cytat:
Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką zostaną pochowani na Wawelu - potwierdził oficjalnie kard. Stanisław Dziwisz.

:shock: :shock: :shock: Po co? Czemu? Dlaczego?

Kaczyński między Piłsudskim i Kościuszką? Chyba nikt nie przemyślał tej sprawy dobrze. I dlaczego tylko Kaczyński? Co z Kaczorowskim? Co z resztą załogi? Co to za idea? Przecież to jasne, że przez to wytworzą się same spory i pretensje. I na kiego grzyba? Jakie zasługi miał ten człowiek? Co zrobił dla mnie, dla Ciebie, dla narodu? Nie chcę mieć na Wawelu człowieka, który w czasie swej prezydentury nie zasłynął niczym, prócz wpadek, gaf i agresji wobec Wschodu. W ogóle o co chodzi? :shock: :shock: :shock:

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 18:39   

Mieciu napisał/a:
Co z Kaczorowskim?
:!: :!: :!:

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 18:48   

Całe szczęście, że póki co masz 18 lat i jesteś uczniem, który o tym nie decyduje. To materiał na długą dyskusję, w którą nie mam zamiaru się wdawać. Jeśli ktoś nie potrafi tej decyzji uszanować, bardzo mi przykro. Najwyżej można się z nią nie zgadzać, ale myślę, że w dobrym tonie jest zachowanie tego dla siebie, ew. subtelne tego wyrażenie. Spory i pretensje w obecnej sytuacji to domena niestety ludzi, którzy nie potrafią się zachować, bez względu na pogląd w tej sprawie.

A o Prezydencie masz naprawdę minimalną wiedzę. Subiektywny wybór mediów to jedno, rzetelne informacje, które można uzyskać dopiero po czerpaniu z wielu źródeł, to drugie. Nikt nie mówi o sprawach pozornie drobnych lub mało efektownych, lecz dobrych, a takich za kadencji Lecha Kaczyńskiego było dużo. Mam wrażenie, że niejedna osoba dała się zupełnie zwieźć wizerunkowi medialnemu Prezydenta. Wizerunkowi, za który niektórzy przedstawiciele mediów obecnie przepraszają. To również zastanawia.

Wychodzenie na ulice, mówienie w ten sposób, w obecnej chwili, o Śp. Lechu Kaczyńskim, budzi u mnie zdecydowanie większe zniesmaczenie, niż podjęta dziś decyzja. Tyle.

EDIT:
Z tego co wiem, Prezydent Kaczorowski chciał być pochowany w Londynie (obiło mi się o uszy kilka razy, nie dam głowy za tę informację). Póki co, jako miejsce Jego pochówku podaje się kościół pw. Opatrzności Bożej w Warszawie.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 19:14   

Zapytam w sposób dobitny: Czyście upadli na głowę, żeby Lecha Kaczyńskiego chować obok np. Józefa Piłsudskiego? To powinno budzić sprzeciw każdego patrioty. Nie dajmy się ponosić emocjom. Nie żyje, zginął śmiercią tragiczną, ale człowieka nie ocenia się po tym jak umarł.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 19:16   

Dominiku,
Od razu zaznaczam: nie podobają Ci się moje posty - nie czytaj ich, nie masz takiego obowiązku. Regulaminu forum nie łamię, więc mogę komentować to i owo w dowolny sposób. A to, że komuś się to przeszkadza - Wasz problem ;) To, że Ty wylewasz łzy nie oznacza, że i ja mam postępować tak samo. Nikogo nie obrażam, więc take it easy. A chyba od tego jest forum, żeby na nim pisać. W przeciwnym wypadku ten temat by nie powstał. Wracając do sprawy:

Co to za decyzja? Przecież Wawel do miejsce pochówku postaci najbardziej zasłużonych dla Narodu Polskiego. Czytając sobie pobieżnie komentarze w internecie nt. temat, wnioskuję, że zdecydowana większość internautów uważa tę decyzję za skandaliczną. No, i tak sobie myślę... jak drugi Kaczyński umrze, to gdzie go, kurczę, pochowają? Przecież nie można rozdzielać bliźniąt! Ehhh, śmiem twierdzić, że łatwym sposobem załatwił sobie grób rodzinny. Tak, insynuuję. Insynuuję, bo inaczej tego zrozumieć nie mogę. Przecież postać Lecha budziła tyle kontrowersji, co żadna inna. W rankingach zaufania nigdy nie przodował, jego poparcie nie dominowało. Był on też moim
reprezentantem i mogę z czystym sumieniem przyznać, że kompletnie nie odpowiadał mi on, zarówno swoimi poglądami, jak i zachowaniem.

Tragedia ludzka jest straszna. Łączę się w bólu ze wszystkimi rodzinami ofiar tej katastrofy. I żal mi Kaczyńskiego. Jako człowieka, nie jako prezydenta. I uważam, że przesadą jest robienie z niego bohatera narodowego. Jeszcze trochę i zostanie ogłoszony świętym, pfff. I po co to wszystko?

Z całym uszanowaniem, ale nie Tobie oceniać moją wiedzę o prezydencie. A to, że śmiał się z niego cały świat to inna sprawa. Nie chcę wymieniać jego gaf, bo wszyscy doskonale je znamy. Tylko po co na siłę dzielić naród? Twierdzę, że ten pochówek wywoła bardzo duże zamieszanie i bardzo możliwe, że stanie się przedmiotem wojny politycznej. "To, co zrobił Kaczyński było dobre! A kto śmie twierdzić inaczej, podważa jego autorytet, jako bohatera narodu".

I jeśli ktoś ma jakiś egzystencjalny problem z głoszonymi przeze mnie treściami, to niech wyłączy to forum i wróci do niego za tydzień. Pozdro.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 19:26   

Mieciu napisał/a:
rankingach zaufania nigdy nie przodował
Został wręcz określony mianem najgorszego prezydenta Polski…

Mieciu napisał/a:
przesadą jest robienie z niego bohatera narodowego
A ja posunę się do insynuacji, że pochówek na wawelu to także element gry politycznej. „Głosujmy na partię bohatera narodowego, który zginął śmiercią tragiczną i spoczywa obok największych osobistości Polski!”. Te dni miały być pojednaniem Polaków ponad podziałami, jednak taka decyzja w oczywisty sposób budzi niepokój znacznej większości.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 19:38   

Miszy napisał/a:
A ja posunę się do insynuacji, że pochówek na wawelu to także element gry politycznej. „Głosujmy na partię bohatera narodowego, który zginął śmiercią tragiczną i spoczywa obok największych osobistości Polski!”. Te dni miały być pojednaniem Polaków ponad podziałami, jednak taka decyzja w oczywisty sposób budzi niepokój znacznej większości.

Dokładnie o to mi chodziło. Nie chowajmy go na Wawelu teraz! O tym, czy był dobrym prezydentem i czy faktycznie zasługuje na takie honory zdecydują przyszłe pokolenia. W chwili obecnej, kiedy brat zmarłego dowodzi największą opozycyjną partią w Polsce, mającą nieformalną wojnę z PO, dzielącą znaczną część Polaków na 2 grupy (za-PIS i anty-PIS), jest nie do pomyślenia gloryfikowanie Lecha Kaczyńskiego i stawianie go na równi z innymi bohaterami.

Jeszcze nasunęła mi się jedna refleksja. O tym, kto zostaje pochowany na Wawelu decyduje kościół. I obawiam się, że właśnie tą decyzją kościół straci sporo wyznawców w postaci młodych ludzi, którzy jeszcze z niego nie odeszli.

Po raz kolejny insynuuję, wiem. Nie musicie mi o tym przypominać.

Sadek 
Szczęśliwy Człowiek

Wysłany: 2010-04-13, 19:49   

Cytat:
Nie chcę mieć na Wawelu człowieka, który w czasie swej prezydentury nie zasłynął niczym, prócz wpadek, gaf i agresji wobec Wschodu.

Nie możesz tak generalizować osiągnięć prezydentury Lecha Kaczyńskiego, którą ja również oceniam negatywnie. Nie sądzę, że ten człowiek powinien zostać pochowany na Wawelu, ale uważam, że był on mężem stanu, który w swoim życiu osiągnął wiele i wiele też zrobił dla Polski, partycypując choćby w obradach Okrągłego Stołu i działając na rzecz "Solidarności". Większość naszych rodaków wybrała go na Prezydenta Rzeczpospolitej i choćby poprzez wzgląd na sprawowaną funkcję należu mu się szacunek.

Zginął reprezentując Polskę i spełniając swój prezydencki obowiązek wobec Kraju.

Swoją drogą, to na pomysł pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu wpadł jego brat Jarosław, który według mnie tym czynem miarę stracił.

Swoją drogą, bardzo irytuje mnie fakt, że w znakomitej wiekszości mediów poruszany jest temat śmierci Prezydenta RP, jego Małżonki i ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie przy jednoczesnym pomijaniu zasług innych ofiar tejże tragedii. Oczywiście, że śmierć tych osób, choćby przez sprawowane przez nich funkcje, zasługuje na rozgłos, ale za skandaliczny uważam fakt przemilczania dokonań np. Anny Walentynowicz, która była postacią wybitną, a poświęcono jej mniej czasu antenowego aniżeli załodze samolotu Tupolew-154, na pokład którego wsiadła naprawdę duża ilość wybitnych osobistości. Większość nie potrafi wymienić więcej niż 5 ofiar tragedii z imienia i nazwiska, a przecież słowa, że po raz kolejny umarła elita Narodu Polskiego nie są rzucane na wiatr.

Pe es. Mieciu, nie reaguj tak na krytykę innych osób. Swoje posty zamieszczasz tutaj chyba po to, aby były czytane i każdy ma prawo do wyrażania się krytycznie na ich temat. :twisted:

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 19:56   

Cytat:
był on mężem stanu, który w swoim życiu osiągnął wiele i wiele też zrobił dla Polski, partycypując choćby w obradach Okrągłego Stołu i działając na rzecz "Solidarności". Większość naszych rodaków wybrała go na Prezydenta Rzeczpospolitej i choćby poprzez wzgląd na sprawowaną funkcję należu mu się szacunek.

Właśnie! Dlatego też użyłem takich oto słów:
Cytat:
w czasie swej prezydentury nie zasłynął niczym, prócz wpadek, gaf i agresji wobec Wschodu.
A zasłynął czymś innym? Jakoś nie słyszałem... Nie kwestionuję tego, co było przed prezydenturą, jasne? ;)

Cytat:
Pe es. Mieciu, nie reaguj tak na krytykę innych osób. Swoje posty zamieszczasz tutaj chyba po to, aby były czytane i każdy ma prawo do wyrażania się krytycznie na ich temat. :twisted:

Nie reaguję tak na krytykę, tylko na pośrednie i bezpośrednie zarzucanie mi braku poszanowania żałoby. Żałobę szanuję, ale to w niczym nie przeszkadza w wyrażaniu mojego zdania. I jak już mówiłem: nikogo nie obrażam, więc nie piszcie mi tu, że byście to przemilczeli czy nie wdawali się w dyskusję. Nie chcecie się w nią wdawać, to się nie wdawajcie. Ale nie twierdźcie, że źle postępuję pisząc tutaj różne wygibasy ;] Osobę Prezydenta szanuje, co nie oznacza, że nie mogę oceniać jego poczynań. Moje oceny są jakie są i (póki burza hormonalna się nie skończy) nie zamierzam ich zmieniać.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 20:01   

Wiesz? Skoro w ten sposób się do mnie odnosisz, ja też się odniosę, chociaż robić tego nie chciałem. Jeżeli forum jest do dyskusji, mam zamiar zarówno czytać Twoje posty, jak i komentować Twoje wypowiedzi - tak samo, jak Ty komentujesz wydarzenia. To, że chcę uszanować Prezydenta i inne Ofiary katastrofy nie znaczy, że wylewam łzy. Jest mi za to ogromnie smutno. To nie egzystencjalny problem, a bardzo silna potrzeba polemizowania z wypowiedziami, które wg mnie nie mieszczą się w kanonie zachowań kulturalnych i grzecznych.

Jeżeli nie mi jest oceniać Twoją wiedzę na temat Prezydenta, która może jest szeroka, ale została skondensowana w słowach
Cytat:
Jakie zasługi miał ten człowiek? Co zrobił dla mnie, dla Ciebie, dla narodu? Nie chcę mieć na Wawelu człowieka, który w czasie swej prezydentury nie zasłynął niczym, prócz wpadek, gaf i agresji wobec Wschodu.

na pewno nie Tobie jego Prezydenturę i obecną sytuację. Jesteś niesprawiedliwy i za punkt honoru postawiłeś sobie uwidacznianie wszystkich Jego przywar. Bardzo mnie to dziwi. W tym momencie nie powinno mieć to żadnego znaczenia.

Moim zdaniem, jeżeli ta dyskusja została już wywołana, Jarosław Kaczyński postąpił kontrowersyjnie. Póki co jednak, chce tylko uczcić pamięć swojego brata, tak przy okazji, Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w trakcie pełnienia urzędu i podczas wykonywania swoich obowiązków. Nie mam pojęcia, dlaczego ubędzie Wam po pochowaniu Prezydenta na Wawelu. Nie jest to stawianiem go na równi z bohaterami i polskimi królami, ale pochowanie go w miejscu szczególnym, chyba najbardziej prestiżowym w Polsce. Na dobrą sprawę nie nam oceniać to, czy na to zasługuje jako Prezydent. Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, ale Ty Mieciu wyrażasz je w sposób, który budzi mój sprzeciw, po prostu.

Uważaj też na swoje słowa:
Cytat:
I żal mi Kaczyńskiego. Jako człowieka, nie jako prezydenta.

Czy to znaczy, że żal Ci, że umarł Pan Lech Kaczyński, a dobrze, że nie żyje Prezydent Lech Kaczyński? To zdanie jest jednoznaczne. Umarł także Prezydent, nie tylko Pan Kaczyński. Nikt niczym nie zasługuje sobie na śmierć. Co do Kościoła jeszcze, osoby odwracające się od Niego po zgodzie na pochówek na Wawelu (w mojej subiektywnej i nieco zbyt pewnej ocenie), od dawna potrzebują głębokiego nawrócenia. A jeśli wg Ciebie jest to kryterium przynależności do Kościoła... pogubiłem się.

Długi i dość ostry post, ale nic tak nie wkurza człowieka jak zamknięcie na część argumentów i brak zgody na krytykę swoich wypowiedzi. Aha, chłopaki, jeżeli na każdym kroku podkreślacie, że insynuujecie, lepiej przestańcie. Bo tak jak narzekamy na polityków, że oni będą (tralalala...), tak póki co Wy gubicie miarę i wykraczacie daleko w przyszłość. Jeżeli macie taką dobrą wróżkę, dajcie numer. Ja czekam na to, jak sytuacja się rozwinie, zróbcie to i Wy, bo wytoczyliście anty-Kaczyńskie armaty, opierając się na insynuacjach i zapomnieliście o poszanowaniu pamięci Zmarłego.

PS Podpisuję się pod Sadkiem.

EDIT: Obrażasz moim zdaniem Prezydenta i Jego pamięć zapominając o jakichkolwiek zasługach, o których nie słyszałeś, dlatego reaguję w ten, nie inny sposób.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 20:15   

DomiN_ napisał/a:
W tym momencie nie powinno mieć to żadnego znaczenia.
Dlaczego? Czy naprawdę na temat osoby zmarłej nie można powiedzieć złego słowa? A jeśli tak to w jaki sposób argumentować, że decyzja pochówku na Wawelu to decyzja nietrafiona?

DomiN_ napisał/a:
Póki co jednak, chce tylko uczcić pamięć swojego brata
Jest wiele różnych sposobów, które nie budziłyby sprzeciwu obywateli Polski. Nikt nie chce przeszkadzać komukolwiek w czczeniu świętej pamięci zmarłych, ani tym bardziej im czegokolwiek ujmować – zwracam tylko uwagę, że ta cała sprawa nosi znamiona niedorzeczności.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 20:21   

Miszy, można, ale nie teraz, nauczmy się trochę pokory i uszanujmy tę decyzję. Jest to przesada, nosi znamiona absurdu. Jeśli jednak odpowiednie osoby uznały, że może się tak stać, ja nie widzę problemu. Mi nie ubędzie, dobrze, że zostanie pochowany w szczególnym miejscu, w środku wątpię, czy powinien być to Wawel. Chociaż najbardziej bolą, po prostu bolą nie opinie przeciw, a krzyki i wrzaski, a także szarganie pamięci, uwydatniając wyłącznie wady. Koniec mojej opinii w tej sprawie.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 20:26   

Cytat:
na pewno nie Tobie jego Prezydenturę i obecną sytuację. Jesteś niesprawiedliwy i za punkt honoru postawiłeś sobie uwidacznianie wszystkich Jego przywar.

Lech Kaczyński był prezydentem każdego z nas, więc każdy Polak ma prawo do oceny jego prezydentury. Tak samo jak kibice mają prawo do oceny reprezentacji. A to, czy wiedzą o niej dużo czy nie, czy czytają pomeczowe artykuły w różnych gazetach czy nie, czy znają piłkarzy osobiście czy nie, to ich sprawa.

Cytat:
W tym momencie nie powinno mieć to żadnego znaczenia.

Dla mnie ma znaczenie.

Cytat:
Nie mam pojęcia, dlaczego ubędzie Wam po pochowaniu Prezydenta na Wawelu.
Bo jest to miejsce dla zasłużonych. A w mojej ocenie chowanie tam Lecha Kaczyńskiego jako PREZYDENTA jest sprzeczna z moją oceną, bowiem nie jest on zasłużony dla Polaków, w mojej opinii. Natomiast, jeśli chcielibyśmy chować go jako Działacza Solidarności itd., to fajnie byłoby pochować w Krakowie pozostałych działaczy o podobnej do Kaczyńskiego skali. Pewien komentarz brzmiał:
"a kiedy bedzie beatyfikowany przed czy po JP II?" Cóż, zmusza do refleksji.

Cytat:
ale pochowanie go w miejscu szczególnym, chyba najbardziej prestiżowym w Polsce.

Czym zasłużył sobie na to miejsce? Czemu wszyscy prezydenci II RP spoczywają w Warszawie?

Cytat:
Czy to znaczy, że żal Ci, że umarł Pan Lech Kaczyński, a dobrze, że nie żyje Prezydent Lech Kaczyński?

Ojojoj, bacz na swe słowa! Zarzucasz mi chęć uśmiercenia Prezydenta. Prowokujesz. I oczywiście, mylisz się. Żal mi tego, że Kaczyński stracił stracił życie. Tę część zdania chyba rozumiemy. Spójrzmy na drugą jego część: nie żal mi go, jako prezydenta. Bo był złym prezydentem. Równie dobrze nie żal mi prezydenta Jaruzelskiego, bo też był złym prezydentem. Czy tutaj również zarzucisz mi chęć uśmiercania kogokolwiek? Łapiesz mnie za słowa, a to psuje dyskusję. Prezydentura Jaruzelskiego jak i Kaczyńskiego w moim odczuciu była zła, więc ich, jako prezydentów, nie jest mi żal. Panimaju?

Cytat:
Co do Kościoła jeszcze, osoby odwracające się od Niego po zgodzie na pochówek na Wawelu (w mojej subiektywnej i nieco zbyt pewnej ocenie), od dawna potrzebują głębokiego nawrócenia.

Szczególnie, że ci bardziej konkretni upatrzą się w tym pochówku działań politycznych, od których kościół tak głośno się odżegnywał. Wiele osób z takich kościołem nie chce mieć nic wspólnego.

Gubimy miarę tak samo jak pomysłodawcy pochówku Lecha na Wawelu. W zaistniałej sytuacji nie widzę w tym nic dziwnego.

I moje pytanko takie dla chętnych:
czy nie uważacie, że ten pochówek poróżni Polaków? Z uzasadnieniem, poproszę.

EDYTA:
Cytat:
Jeśli jednak odpowiednie osoby uznały, że może się tak stać, ja nie widzę problemu.
No, no, i tutaj mógłbym Cię chwycić za język i powiedzieć "Jeśli te same osoby uznają, że trzeba kogoś zabić/wykluczyć z kościoła/zbudować na Wawelu Biedronkę, to też nie widziałbyś problemu?" Bez przesadyzmu ;)
Ostatnio zmieniony przez Mieciu 2010-04-13, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 20:35   

Poróżni, ponieważ to jest miejsce w którym kończy się szacunek i oddawanie czci zmarłej osobie, a zaczyna się zagrywka silnie upolityczniona.

Dla każdego powinno mieć znaczenie jakim Lech Kaczyński był prezydentem. Pisałem wcześniej – czy cokolwiek dodaje mu tragiczna śmierć? Oczywiście nie, jednak wiele osób za wszelką cenę próbuje z tego powodu zrobić z niego bohatera.
To smutne, że zginął. Jednak powinniśmy go zapamiętać jako marnego prezydenta Polski, a nie bohatera, który oddał swe życie za ojczyznę.

Sadek 
Szczęśliwy Człowiek

Wysłany: 2010-04-13, 20:38   

Uważam, że ten pochówek poróżni Polaków.

Politycy nie będą wyrażać swoich opinii, bo po prostu im nie wypada, natomiast w Narodzie będzie wrzało, tak jak wrze teraz. To nie będzie podział na zwolenników i przeciwników. To będzie podział na kilka warstw, np. zarówno Ty i Dominik jesteście przeciwko pochowaniu Prezydenta na Wawelu, a mimo po tonie Waszych wypowiedzi możnaby wywnioskować, że macie na ten temat zupełnie inne poglądy; jeden jest za pochowaniem Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, a drugi przeciwko. Mimo że patrząc ogólnikowo macie ten sam pogląd na ten temat, to tak naprawdę wyznawane przez Was opinie radykalnie się różnią.

Jarosław Kaczyński miał prawo poprosić o pochówek brata na Wawelu, ale nie wiem, czemu miałoby to służyć. Ktoś insynuował, że może to być gra polityczna. Nie mogę tego wykluczyć, ale uważam, że myślenie o grze politycznej tuż po śmierci brata bliźniaka jest bardziej nieetyczne niż słowa niektórych wyzywające Lecha Kaczyńskiego po jego śmierci od najgorszych (naprawdę nie chce mi się cytować, wystarczy wejść na forum onetu czy wupe). Nie jestem zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego, ale nie mogę myśleć o nim jak o kanalii.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 20:38   

A skoro tak szastamy miejscówkami na Wawelu, to może pochowamy tam górników z kopalni Wujek, którzy również walczyli o wolną Polskę, a zginęli na służbie (i to nie w wypadku, a w walce), hm?

EDIT:
http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html Zaczyna się... :roll:

Voyo 
Gaduła
Adalbert G.

Wysłany: 2010-04-13, 21:30   

A może cały pomysł się wziął stąd, że na Wawelu spoczywa również Władysław Sikorski, który również zginął w wypadku lotniczym (albo i nie)?

No, ale tak... Kaczyński nie walczył w dwóch wojnach światowych. Może i tak jak Sikorski walczył o prawdę katyńską, ale bez przesady. To są postacie zupełnie innego kalibru. Solidarność - owszem, "spoko, szacun". Prezydent - tak jak ktoś wspomniał, wszyscy z II RP leżą w Warszawie. OK, mamy już III RP - czy to znaczy, że Jaruzelskiego i Kwaśniewskiego też tam ktokolwiek będzie chciał grzebać (o Wałęsie nie wspominam, bo to to jest jeszcze w miarę uzasadnione - Solidarność od zarania, Noble, te sprawy)? Generalnie to wszystkimi dostępnymi kończynami podpisuję się pod postami Miecia, mądrze chłopak gada ;)

Cytat:
Jednak powinniśmy go zapamiętać jako marnego prezydenta Polski

Nie tylko. I nie "powinniśmy". Choć, jako że urodziłem się już w wolnej Polsce, tak będzie mi się głównie kojarzył.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 21:54   

Każdy pamięta tyle, ile jest w stanie zauważyć i zrozumieć... Ani więcej, ani mniej..

Macie już gotową i kompletną ocenę działalności Prezydenta, mimo, że wielokrotnie w historii okazywało się, że wyważona i sprawiedliwa ocena czlowieka stawała się możliwa dopiero w długi czas po śmierci, o czym pisze wcześniej niechętny Lechowi Kaczyńskiemu Norman Davis...

Macie już gotową i kompletną ocenę działalności Prezydenta, mimo, że wszystkie informacje na jego temat czerpaliście z kilku mediów programowo Mu dotąd niechętnych...

Macie już gotową i kompletną ocenę działalności Prezydenta, mimo, że rozpoczęła się powszechna dyskusja, w której wreszcie można było usłyszeć opinie bardziej zróżnicowane i wyważone...

Macie już gotową i kompletną ocenę działalności Prezydenta, mimo, że z dyskusji w tym temacie można było się zorientować, że o jego osiągnięciach dowiedzieliście się dopiero teraz...

W tej perspektywie sformułowanie: "Jednak powinniśmy go zapamiętać jako marnego prezydenta Polski" poraża ignorancją...

Ale czego się spodziewać, skoro Mieciu nie wie nawet tego, że na Wawelu zwyczajowo chowa się przywódców Państwa...

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 22:06   

św. Tomasz Z Akwinu napisał/a:
na Wawelu zwyczajowo chowa się przywódców Państwa
Wg. Wikipedii żaden z prezydentów Polski nie został tam pochowany.

Nie mamy kompletnej oceny działalności Prezydenta, ale wiemy na pewno, że nie jest to osoba, która powinna zostać pochowana akurat na Wawelu. Nie bez powodu teraz mają miejsce protesty w Krakowie…

Czy jeśli prezydent Kwaśniewski zginie śmiercią tragiczną to również zostanie tam pochowany?

cevas 

Wysłany: 2010-04-13, 22:17   

Miszy napisał/a:
ale wiemy na pewno, że nie jest to osoba, która powinna zostać pochowana akurat na Wawelu.

Kto wie? Ty wiesz i Mieciu wie? Prawda jest taka, że na Wawelu chowani byli przywódcy Panstw.. Niech mi ktoś powie czy wszyscy królowie pochowani na Wawelu byli tacy idealni? Czy to, że teraz nie mamy monarchii oznacza, że nie mamy chować na Wawelu władców Polski? Z reszta przypominam, że było w Polsce takie zjawisko jak królowie elekcyjni.. Jest to decyzja abp. Dziwisza i jego decyzja jest wiążąca i nic protestującym do tego.. mogli by darować bo tylko robią sobie wstyd...;/ Co do ulic. Mieciu nie przeszkadzaja Ci ulice np. Nowotki czy 1 maja a Lecha Kaczynskiego by Ci przeszkadzało?
Ostatnio zmieniony przez cevas 2010-04-13, 22:22, w całości zmieniany 2 razy  

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 22:17   

Miszy napisał/a:
Wg. Wikipedii żaden z prezydentów Polski nie został tam pochowany.

Józef Piłsudski - Tymczasowy Naczelnik Państwa Polskiego, potem Naczelnik Państwa Polskiego; poszukaj w Wikipedii, co to za to funkcja...
Tadeusz Kościuszko - Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej, j.w.

Miszy napisał/a:
Nie mamy kompletnej oceny działalności Prezydenta, ale wiemy na pewno, że nie jest to osoba, która powinna zostać pochowana akurat na Wawelu. Nie bez powodu teraz mają miejsce protesty w Krakowie…

To akurat można spokojnie pozostawić bez komentarza...

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 22:22   

Cytat:
Ale czego się spodziewać, skoro Mieciu nie wie...

Skąd wiemy, że nie wie, skoro wie? W TVNie nic na ten temat nie mówili :) )

I ponawiam pytanie o rzecz, którą poruszałem oraz którą słusznie przypomniał Miszy:
czemu Lech ma spocząć pod Wawelem, skoro żaden inny prezydent tam nie spoczywa? Co więcej, wydaje mi się, że daleko mu do Sikorskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, Batorego, Sobieskiego, Twardowskiego. Ale może po prostu nie jestem doinformowany i Pan Lech Kaczyński ma jakieś wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej, o których zarówno telewizja oraz radio, a także gazety wspominać nie raczyły. A co będzie z Jaruzelskim i Kwaśniewskim? ;) A gdyby... Skoro to premier sprawuje rzeczywistą władzę w państwie, to może i Tuska też tam pochowamy?

Miszy 

Wysłany: 2010-04-13, 22:24   

Porównujesz Józefa Piłsudskiego do Lecha Kaczyńskiego? Myślę, że to można zostawić bez komentarza :]

cevas 

Wysłany: 2010-04-13, 22:26   

Mieciu napisał/a:
Skoro to premier sprawuje rzeczywistą władzę w państwie

Konstytucja mówi o Prezydencie jako głowie państwa i 1 najwazniejszej osobie..

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 22:26   

Cytat:

Cytat:
To smutne, że zginął. Jednak powinniśmy go zapamiętać jako marnego prezydenta Polski, a nie bohatera, który oddał swe życie za ojczyznę.

Cytat:
Zapytam w sposób dobitny: Czyście upadli na głowę, żeby Lecha Kaczyńskiego chować obok np. Józefa Piłsudskiego? To powinno budzić sprzeciw każdego patrioty.

Cytat:
Nie chcemy go tu, w Krakowie

Cytat:
Najważniejsi w państwie nie będą mówić, kogo mamy chować w naszym Krakowie

Cytat:
Na Powązki, na Powązki

Kto to - i wiele więcej - widzi, niech ocenia.
EDIT: Ktoś porównał Kaczyńskiego z Jaruzelskim...
EDIT2:
Cytat:
Głupio nam protestować w czasie żałoby. Natomiast na Wawelu leżą ludzie najbardziej zasłużeni dla Polski. Ja szanowałem prezydenta Kaczyńskiego, natomiast uważam, że nie pasuje do towarzystwa.
Ostatnio zmieniony przez DomiN_ 2010-04-13, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 22:27   

Mieciu... czytaj, czytaj, czytaj (ale niekoniecznie tylko Miszego)... wiesz, kto to Kościuszko albo Piłsudski :wink:

... a Józef Poniatowski? król? :wink: :wink:

Cytat:
Porównujesz Józefa Piłsudskiego do Lecha Kaczyńskiego? Myślę, że to można zostawić bez komentarza :]

Teraz już jestem pewien, że nie czytasz ze zrozumieniem :P :P :P

Odpowiedz do tematu