forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek sumienia, spowiedź szczera, postanowienie poprawy.
Autor Wiadomość
św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 17:47   Rachunek sumienia, spowiedź szczera, postanowienie poprawy.

Cytat:
- Chciałbym, aby mój głos był wiarygodny - zaznacza na wstępie naczelny „Gazety Wyborczej”. W wypowiedzi wideo, zamieszczonej na portalu „Gazety”, przyznaje, że będzie musiał przemyśleć podejście jakie prezentował przez lata w stosunku do Lecha Kaczyńskiego.

- Prezydent Lech Kaczyński był zawsze ostro krytykowany, również przeze mnie. I będę musiał sam sobie zrobić rachunek sumienia czy w moich krytykach nie bywałem niesprawiedliwy czy brutalny – mówi. - Sprawdzę wszystko, co napisałem na temat Leszka Kaczyńskiego - deklaruje.

O zmarłym prezydencie mówi „to był wielki polski patriota i wszystko, co robił – niezależnie jak to inni oceniali, niezależnie jak ja to oceniałem – robił to dla dobra Polski, tak jak on je pojmował”. - To był człowiek rozumny, prawy, uczciwy, bardzo życzliwy ludziom - dodaje.

Naczelny „Wyborczej” nie ukrywa, że z powodu tego, że byli „po dwóch stronach politycznej barykady”, z sentymentem wspomina czasy wspólnej działalności w opozycji demokratycznej w PRL. - Znałem go w pewnym okresie swojego życia bardzo blisko – mówi Michnik.

Przypomina 30-letnią znajomość z Lechem Kaczyńskim i opowiada o tym, jak przed 1989 rokiem spotykali się czasami w Sopocie na spacerach. - Z tego okresu wspominam Leszka najczulej i najlepiej - mówi. Dziś – jak mówi - „boli go serce”, że nigdy więcej nie pójdą razem na spacer i nie porozmawiają „o tym, co lepszego można zrobić dla Polski”.

Żal żałobny ma tendencje do sentymentalizmu... To co się mówi dzisiaj o Prezydencie, jego kwalifikacjach intelektualnych, wizji Polski, działaniach na forum międzynarodowym jest albo karykaturą kondolencji (np. R. Sikorski nazwał Prezydenta prawdziwym patriotą, co, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze wypowiedzi w tej nowej interpretacji oznacza człowieka zakompleksionego, zamkniętego na świat i ruszającego z szabelką na Kaukaz), albo poddaniem się szybko powstającym i szybko przemijającym emocjom, albo prawdziwym biciem się w piersi, za "zadanie krzywdy prawdzie o tym człowieku", jak powiedział w homilii abp Michalik...

Wierzę, że redaktor GW ze wszystkich powyższych powodów inspirował się najbardziej ostatnim...

Warto już teraz powtórzyć pytanie, bo zrobił to już Lech Wałęsa, dlaczego w Katyniu były dwie polskie delegacje?, dlaczego premier Putin, chcąc pojednania z Polską nie chciał wysłuchać Pierwszego Obywatela RP?, dlaczego Czwarty (?) Obywatel RP przekonywał wszystkich, że Prezydent w polityce tylko szkodzi... Może Adam Michnik wreszcie napisze, myliłem się, myliłem się, myliłem się... a za nim czytelnicy jego Gazety...

Przyznam, że czytając coś takiego zbiera mi się na wymioty:

Hanna Gronkiewcz Waltz dzisiaj:

Cytat:
"Wiemy o tym, że nasz prezydent Lech Kaczyński potrafił troszczyć się o pamięć. Osobiście jestem mu bardzo wdzięczna za Muzeum Powstania Warszawskiego, że pokonał tę niemożność zrobienia go na 50. rocznicę, że dzięki jego determinacji powstało muzeum, na którym może się wychowywać młodzież i dzieci z całej Polski" - powiedziała.

Przytoczyła też słowa Jana Pawła II, który mówił, że patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste, a "próbą tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania".

"Taki był Lech Kaczyński, Prezydent Polski, Prezydent Warszawy" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz Waltz niedawno:

Cytat:
Lech Kaczyński mógł popełnić przestępstwo zagrożone karą trzech lat więzienia. Tak uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Wprost” dotarł do podpisanego przez prezydent Warszawy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez obecnego prezydenta RP i Elżbietę Jakubiak, byłą minister sportu. Dokument trafi do prokuratury już w poniedziałek.
Gronkiewicz-Waltz uważa, że w czasach, gdy Kaczyński był prezydentem stolicy, a Jakubiak dyrektorem jego biura, narazili budżet miasta na szkody w wysokości 2 mln zł. Jakubiak, dziś posłanka PiS, zapowiada, że zrzeknie się immunitetu. – Chcę się z wszystkiego wytłumaczyć, dlatego wzywam Gronkiewicz-Waltz do publicznego postawienia mi zarzutów – mówi „Wprost" Jakubiak.

szymon 

Wysłany: 2010-04-12, 18:22   

Politycy doskonale wiedzą, że jest popyt na takie wypowiedzi. Przecież kiedy telewizja opłakuje prezydenta, pani Waltz nie powie, że naraził budżet państwa na 2 mln straty i był beznadziejnym prezydentem. Przeciętny Kowalski zresztą zachowałby się tak samo, wszyscy są zmienni jak chorągiewki, więc nie przeszkadza mu hipokryzja polityków.
Ja osobiście nie zgadzałem się z prezydentem w wielu kwestiach i nie zamierzam teraz nagle zmieniać zdania. Choć należy mu się oczywiście szacunek, przecież był głową państwa.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 18:31   

Ja osobiście sądzę, że sprawa jest o wiele gorsza...
Znając łatwość do składania doniesień do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego, Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobrę, z których nic nie wynikało założyłbym się, że
to był zwykły element walki wyborczej, mający na celu zniesławienie przeciwnika...

...teraz ta sama osoba nazywa Prezydenta patriotą...

Miszy 

Wysłany: 2010-04-12, 18:36   

Któż postąpiłby inaczej? W oczach wielu Polaków (czyt. potencjalnych wyborców) jakiekolwiek zniesławienie Lecha Kaczyńskiego w chwili obecnej jest nie do pomyślenia. Tak wypada mówić, mimo że w zestawieniu z poprzednimi wypowiedziami często wypada to komicznie.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 18:52   

Oprócz oczywistych przyczyn PR'owsko- politycznych, mam też nadzieję, że pewna część polityków zdobyła się na szczere, ludzkie odruchy. Jeśli się zastanowić, niezabranie głosu lub powtórzenie jedynie zarzutów wobec Lecha Kaczyńskiego byłoby po pierwsze niepopularne, po drugie - wyjątkowo podłe. Na co dzień, co oczywiste, przeciwnicy nie podkreślają nawzajem swoich dobrych stron, wyolbrzymiając każde potknięcie i przywarę, a czasem słusznie gromiąc za ogromne błędy. Dzisiaj krytyka Prezydenta Kaczyńskiego nie ma już żadnego znaczenia, a każdy chce dodać coś dobrego o Nim i innych Ofiarach katastrofy. Nie ma w tym nic dziwnego, póki nie jest elementem rozgrywek politycznych. Pożyjemy, zobaczymy - i tak wszystko szybko się okaże.

Dodam tylko, że już dzisiaj w TVN24, w jednym z programów, Jolanta Szczypińska zaczęła (co prawda dość subtelnie, ale jednoznacznie) wypominać politykom PO brak szacunku wobec Prezydenta Kaczyńskiego. Są jednostki, które faktycznie przesadzały, ale opinia publiczna doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Czy już dwa dni po katastrofie chcemy oglądać kogoś, kto śmierć Prezydenta wykorzystuje politycznie? Fakt, posłanka Szczypińska ma trochę łatwiej, gdyż wywodzi się z tego samego obozu politycznego, co spora część Ofiar, jednak niech i ona zastanowi się, co powiedziałaby po (nie daj Boże) śmierci niektórych polityków, których ona sama nie darzy na co dzień sympatią.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 20:23   

Cóż jeśli to, że ktoś nazywał Lecha Kaczyńskiego małym człowiekiem, a teraz wielkim patriotą, jest przykładem normalności...

Nie pamiętam, aby mądrzejszy i nieskończenie bardziej poinformowany ode mnie minister spraw zagranicznych kiedykolwiek powiedział coś, co pozwoliłoby mi zrozumieć, dlaczego Lech Kaczyński dostał tytuł Bohatera Gruzji i najważniejsze odznaczenie tego kraju, słyszałem tylko pogardliwe i cyniczne "jaki prezydent, taki zamach"...

Nie mogę zrozumieć słuchając wcześniejszych wypowiedzi Premiera, dlaczego Prezydent Czech nazwał Lecha Kaczyńskiego wybitnym politykiem, wierzącym w Unię Europejską, jednak złożoną z suwerennych państw. Słyszałem tylko, że jest wrogiem Europy, i ośmiesza Polskę... dzisiaj słyszę, z tego samego źródła, że był patriotą...

Tego też nie rozumiem:
Cytat:
"Tragedia połączyła naród polski i litewski", "Katyń - ból Polski", "Katyński krzyż jest też naszym krzyżem", "Dzisiaj jestem Polakiem", "Katyń 2", - można przeczytać na czołówkach litewskich gazet. Dalej publicyści i komentatorzy podkreślają znaczenie osoby prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla rozwoju strategicznego partnerstwa polsko-litewskiego. Zastanawiają się jak jego brak wpłynie na dalsze relacje między sąsiadami.

A już zupełnie nie rozumiem dlaczego Premier Izraela nazwał Prezydenta Kaczyńskiego przyjacielem Żydów, skoro PiS opiera się na poparciu antysemity z Torunia...

Nie, to nie jest normalne... więc taka posłanka Szczypińska ma prawa pytać: "Panowie o co wam chodzi..., czy patriota to ktoś, kto ginie przypadkiem w katastrofie samolotowej koło Katynia? "

Do normalności podobne jest to, co słyszałem od Lecha Wałęsy... "Wybaczam Lechowi, proszę Boga o wybaczenie tego, com uczynił Lechowi" (np. "Mamy durnia za prezydenta")...

Do normalności podobne jest to, co powiedział Adam Michnik: Uważam go za Patriotę, chciał dobra Polski. Muszę więc zrobić rachunek sumienia, mogłem zrobić Lechowi krzywdę tym co pisałem...

To jest autentyczne przeżywanie żałoby...

Autentyczne też jest to, co powiedział Tadeusz Mazowiecki: Różniliśmy się, ale nie będę teraz o tym mówił, koniec...

Ktoś, kto niedawno wylewał pomyje na głowę Lecha Kaczyńskiego, a teraz bez mrugnięcia dostosowuje się do nastrojów narodu, ten wykorzystuje żałobę do celów politycznych...

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 20:38   

Z tą wypowiedzią się całkowicie zgodzę. Mówię, mają oni prawo do tych wypowiedzi, mam nadzieję, że podchodzą do sprawy nieco inaczej, ja na przykład podchodzę. Brakuje mi w tym gestów, jakie uczynili np. Adam Michnik i Lech Wałęsa - uderzenia się w piersi. Ja na przykład z tym, jak traktowałem Prezydenta czuję się źle, naprawdę. Nie mówię o nagłej zmianie poglądów, a po prostu nabraniu szacunku do osoby i urzędu, zastosowaniu odpowiedniej miary do tego, co widzimy i słyszymy.

Jeżeli politycy mówią tak tylko w celu zyskania większej sympatii wyborców, za pół roku, góra rok, Prezydent Kaczyński znów będzie osobą do ośmieszania, jego sylwetka i potknięcia będą służyły za element groteski. A szef MSZ i premier (między innymi) powinni stanąć przed Narodem i przeprosić za wiele rzeczy, które z ich ust spotkały Lecha Kaczyńskiego, albo po prostu siedzieć cicho. To prawda.

maturka-bzdurka 

Wysłany: 2010-04-12, 20:56   

Św. Tomasz z Akwinu ma sporo racji, ale nie demonizowałabym polityków, którzy oczerniali wcześniej Śp LK. Warto rozróżniać polityczną grę od ludzkiego podejścia. Słowa wypowiedziane w tonie politycznych przeciwieństw nie muszą oznaczać personalnych antypatii.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-12, 21:01   

Mnie brakuje wypowiedzi ważniejszych osób w państwie które powiedziałyby „Lech Kaczyński nie był dobrym prezydentem” zamiast gloryfikacji i wyprzedzania się w nie wiadomo jak wymyślnych superlatywach pod jego adresem. Tragiczna śmierć nie dodała mu zasług wobec Polski :roll:
Ulice imienia Lecha Kaczyńskiego? Stadion jego imienia? Jak dla mnie to już czysta kpina…

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 21:21   

Popieram Miszego w pełni. Niech ktoś wreszcie przyzna to, że Lechowi Kaczyńskiemu daleko było do ideału. Zamiast tego, już zaczyna się nadawanie orderów... Tylko proszę, nie budujmy mu pomników ani nie nazywajmy szkół, ulic, placów jego imieniem.

bromcio 

Wysłany: 2010-04-12, 21:40   

"szacunek ofiarom jak najbardziej się należy, zapalić znicz? -jak najbardziej. ale nie stawiajmy teraz Ich wszytskich na piedestale.Oni byli zwykłymi ludźmi. Tylu niesamowitych ludzi umiera na codzień. nikt o tym nie mówi... a jak wydarzy się masówka- od razu trzeba im stawiać pomniki i nazywać ulice ich nazwiskami? bez przesady. Szkoda ludzi. Szkoda Polaków. życie toczy się dalej.Kondolencje dla rodzin ofiar.Szacunek-zmarłym" cytat z trojmiasto.pl ktory moim zdaniem najtrafniej okresla to jak powinnismy sie jakos poleczenstwo zachowac

a konkretnie co do osoby Lecha Kaczyńsiego wszyscy wiemy jakim byl prezydentem(dla niektorych idealnym dla innych wrecz odwrotnie) i tej kewsti nie ma sensu poruszac bo nie ma sie na nia wplywu. nalezy odac mu hold jako tragicznie zmarlemu czlowiekowi i tyle. wypowiedz Tadeusza Mazowieckiego: Różniliśmy się, ale nie będę teraz o tym mówił, koniec... jest jak dla mnie reakcja jaka powinien okazac kazdy polityk.

niestety zyjemy w takim kraju gdzie by zachowac popracie i/lub wiarygodnosc polityczna trzeba w duchu religi Chrzescijanskiej wykazac skurche czy elemety zadoscuczenienia co tez z dosc smiesznym skutkiem robia politycy i dziennikarze.

dziekuje za uwage wracam do czerwonego repetytorium

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 21:56   

Echhh Panowie M. :-) Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha... tyle się dzieje wokoło :-)

Macie racje... przesada jest komiczna, ale we sami przesadzacie.... Dlaczego Muzeum Powstania Warszawskiego nie może mieć za Patrona Lecha Kaczyńskiego (a niekoniecznie Stadion Narodowy)... w końcu był jego Ojcem Założycielem... A skoro samo Muzeum ma taką siłę oddziaływanie na młodzież, to dlaczego Patriotyzm Prezydenta nie może być przykładem dla młodzieży... Skoro jest Liceum Im. Bohaterów Westerplatte, to i może być Liceum im. Lecha Kaczyńskiego, którego życie i śmierć były związane z Polską, piękna karta walki w Solidarności, której w swej zapalczywości zupełnie nie dostrzegacie, potem uczciwa i wzorowa praca w NIK-u, itd. itd..., wreszcie Katyń, a na owoce jego śmierci poczekajmy... i radzę panom M., aby nie szli drogą ministra spraw zagranicznych, której musieliby potem się wstydzić i zaprzeczać... ;-)

Idźcie raczej za przykładem Normana Davisa :-) )

Cytat:
Jak Pańskim zdaniem świat będzie pamiętać Lecha Kaczyńskiego, prezydenta, który przez wielu na świecie postrzegany był najczęściej jako najbardziej antyrosyjski lider Europy Wschodniej?
Kilkanaście minut temu wypowiadałem się w tej sprawie w programie BBC. Prowadzący stwierdził, że polska historia się powtarza i że "takie rzeczy możliwe są tylko w Polsce". Oburzyłem się, ale jak widać, nawet tam powielane są krzywdzące stereotypy. Przed Polską odpowiedzialne zadania, by te przesądy niwelować. Jestem dobrej myśli, bo w obliczu takich tragedii codzienne potyczki przestają mieć znaczenie. Politycy pierwsi muszą to zrozumieć. Jeśli swoją zgodnością zainspirują naród, w Polsce narodzi się nowa Solidarność. To przecież z jej szeregów wyszedł prezydent Kaczyński. I on zapewne marzyłby o takim scenariuszu. Zobaczycie, że świat go jeszcze doceni.

Dla B., który wie o Prezydencie już wszystko..., ale już po lekturze czerwonego repetytorium :-)
http://www.polskatimes.pl...zycia,id,t.html
http://www.polskatimes.pl...html#material_3

... ja też wracam do niebieskiego repetytorium :-)

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:01   

Właśnie miałem kilka rzeczy przytoczonych przez św. Tomasza wymieniać. ; ) I nie wyobrażam sobie komentarza - żal mi Lecha Kaczyńskiego jako człowieka, ale był złym Prezydentem.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 22:07   

Napiszcie protest do Gruzji :-) ))))))

Cytat:
Jedna z ulic w stolicy Gruzji będzie nosiła imię Lecha Kaczyńskiego - poinformowała w poniedziałek agencja Nowosti-Gruzja, powołując się na mera Tbilisi Gigi Uguławę. Kwestia ta będzie rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu stołecznych władz.

Według Uguławy, w osobie prezydenta Kaczyńskiego, który zginął w sobotę w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, świat stracił "przywódcę, który zawsze bronił ideałów związanych z walką o wolność i demokrację". - Wybierzemy piękną ulicę i nazwiemy ją imieniem zmarłego tragicznie prezydenta Polski - dodał mer.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili polecił w sobotę nadać pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji, najwyższe gruzińskie odznaczenie państwowe.

W niedzielę w Gruzji w związku ze śmiercią polskiego prezydenta ogłoszono żałobę narodową.

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:15   

Piękne gesty, które jednak mnie nie dziwią - Lech Kaczyński był wyjątkowo (aż zadziwiająco) związany z Gruzją. Cieszę się, że Gruzini dziękują w taki sposób.

Miszy 

Wysłany: 2010-04-12, 22:18   

DomiN_ napisał/a:
I nie wyobrażam sobie komentarza - żal mi Lecha Kaczyńskiego jako człowieka, ale był złym Prezydentem
Ja sobie wyobrażam. Może jeszcze jest zbyt wcześnie…

bromcio 

Wysłany: 2010-04-12, 22:21   

przed 10 kwietnia kazdy tak jak mowilem swoje zdanie o prezydenicie mial i to bylo jego prawo i przywilej. jednak nie nalezy go teraz zmieniac tylko dlatego ze zmarl smiercia tragiczna w miejscu wyjatkowym dla nas polakow.

powtarzam jeszcze raz znicz, hold, ludzki smutek nad smiercia jest czyms co powinniem zrobic/odczuc kazdy powstrzymujac sie od oceny prezydentury pod wplywem katastrofy. (

a co do nazwania muzeum powstania warszawskiego imieniem Lecha Kaczynskiego to chyba jedyne budynek urzytecznosci publicznej ktory moglby nosic jego imie bez budzenia jakis wiekszych skrajnosci jak np. stadion narodowy.

a co do gruzji i gruzinow to wszystko to co robia to inna bajka. znam realia tamtego kraju z autopsji i wiem ze jest to narod ktory najglosniej krzyczy a najmiej robi bo czy nazwanie uliczy imieniem Lecha Kaczynskiego wy posmiertne odznaczeni go w jakikolwiek sposob wplywa na wzmoocnienie pozycji polski (czego celem powinny byc sojusze miedzynarodowe). a jedynym co nasz przyszlo z sojuszy polsko-gruzinskiego jest dobre wino.

swoja droga co to za niebieskie repetutorium?

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:37   

Zapomniałeś o bardzo ważnych rzeczach:
1. To, że uważają, co uważają, nie oznacza, że nie mogą się na ten temat zamknąć. Gdybym ja głośno mówił wszystko, co uważam, dawno zginąłbym marnie. Niektóre sprawy można przemilczeć, prawda?
2. Twoja ironia jest bardzo nie na miejscu. Gesty ze strony Gruzji nie mają przynosić nam korzyści. Ważne, że uczczą pamięć Prezydenta.

bromcio 

Wysłany: 2010-04-12, 22:45   

DomiN_ napisał/a:
Zapomniałeś o bardzo ważnych rzeczach:
1. To, że uważają, co uważają, nie oznacza, że nie mogą się na ten temat zamknąć. Gdybym ja głośno mówił wszystko, co uważam, dawno zginąłbym marnie. Niektóre sprawy można przemilczeć, prawda?
2. Twoja ironia jest bardzo nie na miejscu. Gesty ze strony Gruzji nie mają przynosić nam korzyści. Ważne, że uczczą pamięć Prezydenta.

ad1. generalnie nie wiem do czego sie odnosisz
ad2. ironi moze w tym troche bylo ale budowanie wizerunko LK jako polityka na skale europejska w oparciu o kwestie Gruzinska jest raczej bezsensu z uwagi na male znaczenie tego kraju. i brak jakichkolwiek korzysci dla polski bardziej wymierne bylo twarde stanowsko LK w sprawie ujawnienia akt nt. Katynia.

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 22:59   

Gruzini mogą sobie nawet budować mauzoleum Kaczyńskiego. To, co dzieje się tam, mało mnie obchodzi ;) Gorzej, jeśli np. jakiemuś radnemu z Gdańska przyjdzie superancki pomysł, by nazwać jakąś ulicę imieniem byłego prezydenta. Jakby to on był, kurczę, najważniejszy. A co z pozostałymi? Walentynowicz, Kaczorowskim? Gloryfikowanie tylko jednej osoby z powodu tego, że piastował najwyższy urząd w państwie, a zarazem pomijanie reszty poszkodowanych, to IMO jakieś gigantyczne nieporozumienie. Co więcej, jego postać budzi sporo kontrowersji, więc nadawanie nazw różnym miejscom tylko pod kątem "Prezydenta Kaczyńskiego" jest w mojej nic nieznaczącej opinii błędem. "Działacz Kaczyński", "Prezes NIK-u Kaczyński" - okej. Ale nie prezydent. Moim zdaniem, na bohatera narodowego on się nie nadaje.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-12, 23:08   

Gruzja a sprawa Europy... → http://en.wikipedia.org/wiki/Nabucco_pipeline

Pomijanie innych ofiar... → http://www.wprost.pl/ar/1...Kaczorowskiego/

http://www.rp.pl/artykul/2,460103.html

Czytacie cokolwiek przed wydaniem opinii? ;-)

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:12   

Cytat:
Czytacie cokolwiek przed wydaniem opinii? ;-)

Sugeruję się tylko wszechwiedzącą telewizją TVN i TVP. A jak chciałem kupić GW albo DB w kiosku, to pani powiedziała, że już rano zostały wyprzedane :(

W takim razie, cofam zarzuty odnośnie nazewnictwa i gloryfikacji ;) "Sorry, my bad".

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:29   

Kiedy w TVN24 bardzo dużo mówi się o wszystkich ofiarach katastrofy - kilkuminutowe reportaże nawet dotyczące stewardess - każdego, bez względu na funkcję. A gazetkę kupiłem od razu po szkole, w kiosku koło GB. Widzisz, dla mnie na negatywne komentarze jest po prostu za wcześnie, a chodziło mi o to, że przemilczenie pewnych spraw jest konieczne, przynajmniej w tym momencie.

bromcio 

Wysłany: 2010-04-12, 23:35   

1)rorociag nabuco boryka sie z wielkimi problemami (z tego co wiem to obecnie jeden z austryjackich inwestorow wycowaf czesc/calosc kapitalu)
2)w regione powstaje drugi rurociag tzw. south stream budowany prze rosyjsko wloski koncern
3) obydwa te turociagi omijaja nasz kraj i szansa na to ze sie cos zmieni jest bardzo bliska zero

to tyle w sprawie okolo kaukaskiej ropy i gazu. a co do nazywania czegokolwiek (muzeum powstania warszawskiego, ulica, park, szkola) to nie przeszkadza mi to do czasu kiedy zaczyna sie mowic o budowie pomnika czy nazwaniu stadionu narodowego (stadion w kolobrzgu ma nosic imie SK ze wzgledu na jego dzialalnoc sporotowa w regionie)

czytam tyle ile moge co nie znaczy ze nie chcialbym wiecej i nie wypowiadam sie o rzeczach o ktorych nie mam pojecia

Mieciu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:40   

DomiN_ napisał/a:
Kiedy w TVN24 bardzo dużo mówi się o wszystkich ofiarach katastrofy - kilkuminutowe reportaże nawet dotyczące stewardess - każdego, bez względu na funkcję.
Spoko loko, ale kiedy ja oglądałem relację, nie wspominali nic o nadawaniu nazw ulicom itd. Panimaju?

Cytat:
A gazetkę kupiłem od razu po szkole, w kiosku koło GB.
Chyba też zacznę tam kupować.

Cytat:
Widzisz, dla mnie na negatywne komentarze jest po prostu za wcześnie, a chodziło mi o to, że przemilczenie pewnych spraw jest konieczne, przynajmniej w tym momencie.
Jasne, nie chcesz pisać negatywnych komentarzy, to nie pisz ;)

DomiN_
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-12, 23:47   

Zastanawiam się, czy w ogóle jest to teraz stosowne i bardzo wątpię. Samego TVN-u nie oglądam, 24 natomiast cały dzień, kiedy tylko jestem w domu. O ulicach, pomnikach, stadionach, cudach nie powiedzieli jeszcze nic.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 14:13   

"To tyle", to raczej niewiele ;-) Nabucco ma silne poparcie UE, a twierdzenie, że szanse Polskie na partycypację = 0 są mocno naciągane...

Jestem pewien, że pomysł nadania imienia S.K. stadionowi w Kołobrzegu wynika nie tyle z efektów jego działalności sportowej, Ś.p. poseł miał dopiero 38 lat, nie pełnił wcześniej funkcji kierowniczych w skali regionu, czy miasta..., a raczej uhonorowania posła, który zginął tragicznie w czasie służby dla RP, a był związany z działalnością sportową w regionie, np. mógł skutecznie zabiegać o fundusze na budowę stadionu. Ludzi bardziej i konkretniej zasłużonych dla historii Kołobrzegu jest na pewno znacznie więcej... ale to już Ciebie nie interesuje, przypuszczam, że wystarczy, że osoba jes z PO albo nie jest z PiS ... Ale Stadion Narodowy w Warszawie im. L.K. to już działa na jak płachta na byka... Trochę to niekonsekwentne...

bromcio 

Wysłany: 2010-04-13, 15:24   

jak sam powiedziales Tomaszu, SK "był związany z działalnością sportową w regionie, np. mógł skutecznie zabiegać o fundusze na budowę stadionu" a LK nie mial zadnego wplywu na budowe stadionu naroodowego i wlasnie z tego powodu wydaje mi sie ze nie ma to sensu. i jesli juz stadion narodowy mialby nosci imie jakiejkolwiek osoby zmarles w katastrofie to najbardziej pasuje tu prezen PKOL-u Piotr Nurowski (i tak uwazam ze nazwa stadion narodowy jest najlepsza bo nie tworzy jakis podzialow narod to narod kazdy z nasz na 100% czuje sie polakiem). jednak, co juz mowilem, bardzo bardzo bardzo dobrym pomsylem jest nazwanie muzeum powstania warszawskiego imieniem LK gdyz on wspieral idee pozniej budowe i byl bardzo blisko calego projektu.

barwy partyjne mnie nie isteresuja gdyz nie popieram ani PiS ani PO, pozatym w obliczy takiej tragedi nalezy myslec w kategoriach ludzkich a nie politycznych.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2010-04-13, 21:19   

Piotr Semka, absolwent Topolówki na blogu:
Cytat:
Chciał budować Polskę mocną i zdolną obronić swoją niepodległość, aby spłacić dług pokoleniu AK-owskiemu, które widziało Polskę zdradzoną i bezsilną.
Czy mu się udało? Na pewno jako człowiek spłacił z nawiązką dług pokoleniu swoich rodziców. Czy nie popełniał błędów? Być może nie potrafił niekiedy wznieść się ponad własne uprzedzenia.
Spór o rolę Lecha Kaczyńskiego w dziejach Polski rozstrzygnął Pan Bóg, powołując go do siebie w tak tragicznych okolicznościach. Dziś modlimy się za jego duszę, za duszę jego ukochanej żony. Za dusze wszystkich ofiar smoleńskiej tragedii.

http://blog.rp.pl/semka/2...a-kaczynskiego/

Dzięki tej śmierci-ofierze, prawda o zbrodni w Katyniu, o uznanie której niezłomnie walczył Prezydent, stanie się wiedzą powszechną...

Cytat:
Katyń stał się bolesną raną polskiej historii, ale także na długie dziesięciolecia zatruł relacje między Polakami i Rosjanami. Sprawmy, by katyńska rana mogła się wreszcie w pełni zagoić i zabliźnić. Jesteśmy już na tej drodze. My, Polacy, doceniamy działania Rosjan z ostatnich lat. Tą drogą, która zbliża nasze narody, powinniśmy iść dalej, nie zatrzymując się na niej ani nie cofając.

Wszystkie okoliczności zbrodni katyńskiej muszą zostać do końca zbadane i wyjaśnione. Ważne jest, by została potwierdzona prawnie niewinność ofiar, by ujawnione zostały wszystkie dokumenty dotyczące tej zbrodni. Aby kłamstwo katyńskie zniknęło na zawsze z przestrzeni publicznej. Domagamy się tych działań przede wszystkim ze względu na pamięć ofiar i szacunek dla cierpienia ich rodzin. Ale domagamy się ich także w imię wspólnych wartości, które muszą tworzyć fundament zaufania i partnerstwa pomiędzy sąsiednimi narodami w całej Europie.

Oddajmy wspólnie hołd pomordowanym i pomódlmy się nad ich głowami. Chwała bohaterom! Cześć Ich pamięci!

http://wiadomosci.onet.pl...rawdy,item.html
http://www.dziennik.pl/wy...mi_o_Katyn.html

Tokensy
Gaduła
Stara Szmata

Wysłany: 2010-04-14, 14:58   

Cytat:
Dzięki tej śmierci-ofierze, prawda o zbrodni w Katyniu, o uznanie której niezłomnie walczył Prezydent, stanie się wiedzą powszechną...

Nie mam czasu czytać całej dyskusji, ale słowo "ofiara" kojarzy mi się jednak ze świadomym poświęceniem. Efekt rzeczywiście dobry, ale czy jest zasługą ś.p. Prezydenta? Czy tylko skutkiem nieszczęśliwego, okropnego wypadku?

Taka sama "zasługa" należy chyba do wszystkich, którzy zginęli w wypadku...

Odpowiedz do tematu