forum.topolowka.pl Strona Główna

topolowka.pl » FAQ  » Szukaj  » Użytkownicy  » Grupy  » Rejestracja  » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  » Zaloguj 

Korzystanie z forum jest jednoznaczne z akceptacją nowego regulaminu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Tylko nie [- - - -], please! Reaktywacja

Jaki komitet poprzesz(poparłbyś, gdybyś mógł) w wyborach do Sejmu RP 9 X 2011 r.
Prawo i Sprawiedliwość
13%
 13%  [ 3 ]
Polska Jest Najważniejsza
4%
 4%  [ 1 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
4%
 4%  [ 1 ]
Ruch Palikota
27%
 27%  [ 6 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
4%
 4%  [ 1 ]
Polska Partia Pracy - Sierpień '80
0%
 0%  [ 0 ]
Platforma Obywatelska RP
22%
 22%  [ 5 ]
Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
22%
 22%  [ 5 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Torquemada 

Wysłany: 2011-09-26, 21:11   Tylko nie [- - - -], please! Reaktywacja

Forum umarło, niech żyje Forum!
Zaczynamy zabawę w wybory :lol:

1) Zapraszam do wrzucania kart do głosowania do naszej wirtualnej urny (ankieta).
2) Zapraszam do obstawiania: nazwa partii + poparcie w procentach.

Osobę, która poda wyniki najbliższe oficjalnym otrzyma nagrodę (jeżeli znajdzie się sponsor) albo satysfakcję (jeżeli nie znajdzie się sponsor). Pod warunkiem wszakże, że do swoich ujawnionych na forum typów dołoży na mojego maila krótkie uzasadnienie.

Ja uważem, że będzie tak:

PO - 36 %
PiS - 33 %
SLD - 12 %
PSL - 7 %

RP - 3%
NP - 3%
PJN - 2%
PPP - 1%

Suchar94 
Mów mi Mistrzu

Wysłany: 2011-09-28, 19:39   

PO - 38 %
PiS - 32 %
SLD - 12 %
PSL - 7 %
RPP - 5%
PJN - 2%
NP - 1%
PPP - <1%

Miszy 

Wysłany: 2011-09-29, 11:14   

http://wiadomosci.gazeta....ogania_SLD.html

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-02, 19:07   

O byłem ciekaw jak tam w starej Topolówce :D

PiS 34 %
PO 32 %
SLD - 10 %
PSL - 7 %
RP - 6 %
---
NP - 2%
PJN - 2%
PPP - 1%

Jeśli nie odpalą jakiejś bomby na Czerskiej lub w TVNie to przy frekwencji under 45 % PiS minimalnie wygra. Jednak zabraknie głosów na koalicję z PSL-em i skończy się jakimś PO- SLD przy wsparciu Palikota lub PSL.

PiS jest jak zawsze niedoszacowany i jak zawsze im bliżej wyborów to magiczne 50 % dla PO i Komorowskiego (swojego czasu) spada do 30 kilku. Myślę, że w tych wyborach część fanów PO, zawiedzionych beznadziejnością Tuska, poprzea Palikota. Ten ostatni zgarnie też część liberlanych światopoglądowo wyborców, dotychczas głosujących na SLD. PSL jak zawsze wejdzie i jak stary dobry węgorz ugada się do rządzenia z tym, który więcej zaoferuje :wink:

By podbić stawkę proponuję fanom Tymbarków zakład o 4 takowe butelki (do odbioru u pani Loni), że PiS wygra z PO. Ale ostateczne potwierdzenie zakładu w piątek wieczorem :wink:

9 października wrzuć Platformę do śmietnika :!:

Suchar94 
Mów mi Mistrzu

Wysłany: 2011-10-03, 21:58   

Głosowałbym na Palikota, gdyby nie rezultaty poczynionego przeze mnie śledztwa ws. jakichkolwiek informacji o kandydatach. Z list RPP startują kompletnie nieznani ludzi, niektórzy z nich to totalni idioci (jak np. Piotr Tylkowski - polecam na YT), a co więcej, ich program jest oparty na obietnicach i domniemaniach. W większości spraw się z nimi zgadzam, ale homosie i zbytnia walka z kościołem to lekka przesada.

PO ma mój głos - niech budują dalej ;)

Abby Sciuto 
IB survivor

Wysłany: 2011-10-03, 22:12   

Ja tam zastanawiam się nad waszą opinią nad kampanią wyborczą. Nie tylko przebieg, ale również plakaty i kartony (?) wyborcze , gdzie niektórzy kandydaci mają jakieś hasła, a inni nie (zauważyłam nawet kilka z samym nazwiskiem i partią). Wyjątkowo nie chcą nic obiecywać, czy jak?

Torquemada 

Wysłany: 2011-10-03, 22:57   

Puciaq napisał/a:
By podbić stawkę proponuję fanom Tymbarków zakład o 4 takowe butelki (do odbioru u pani Loni), że PiS wygra z PO.

Tradycyjnie, przyjmuję zakład ;)
Według mnie, problemy znacznej części Polaków z rozumieniem rzeczywistości, ze szczególnym uwzględnieniem braku zdolności odróżniania faktów (prawdy) od faktów medialnych (g. prawdy), spowodują, że PO jeszcze tym razem wygra te wybory. Nieznacznie ale wygra...

Suchar94 
Mów mi Mistrzu

Wysłany: 2011-10-03, 23:47   

prawda jest tylko jedna, a reprezentuje ją mały kapryśny człowiek ;)

ja tylko proszę o likwidację przechowalni dla dziadów i politycznych emerytów (senatu) oraz o zmniejszenie liczby posłów. i zliberalizowanie ustawy o broni i amunicji. czy to dużo? chyba nie.

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-04, 19:28   

Suchar94 napisał/a:
prawda jest tylko jedna, a reprezentuje ją mały kapryśny człowiek ;)

ja tylko proszę o likwidację przechowalni dla dziadów i politycznych emerytów (senatu) oraz o zmniejszenie liczby posłów. i zliberalizowanie ustawy o broni i amunicji. czy to dużo? chyba nie.

Czyli coś czego żadna partia nie zmieni. I tu mogę iść o kratę Tymbarków :wink:

Głos na PO to głos za zamykaniem stadionów, za 23 % VAT, za drożyzną i płatnymi studiami. Głosujmy portfelami a nie Kubusiami Wojewódzkimi czy innymi Wajdami.

Cytat:
Według mnie, problemy znacznej części Polaków z rozumieniem rzeczywistości, ze szczególnym uwzględnieniem braku zdolności odróżniania faktów (prawdy) od faktów medialnych (g. prawdy), spowodują, że PO jeszcze tym razem wygra te wybory. Nieznacznie ale wygra...

W pełni się zgadzam. Zacytuję tu mojego znajomego, wcale nie PiSowca:
Nie wiem jak to działa ale za każdym razem jak PIS zrobi coś co powoduje, że zastanawiam się czy obrona szpitali przed prywatyzacją to wystarczający powód aby na nich głosować. PO plus media robią coś takiego, że mam ochotę ze zwykłej niechęci do manipulacji znowu zagłosować na ten cholerny PIS.

Abby Sciuto 
IB survivor

Wysłany: 2011-10-05, 08:13   

Puciaq napisał/a:

Głos na PO to głos za zamykaniem stadionów

Nie wiem jak ty, ale ja wolę zamykanie stadionów, niż dopuszczanie do tych wszystkich burd stadionowych. Rozumiem, że cierpią na tym kibice, ale na spotkaniach z kibolami mogą ucierpieć bardziej. Prawda jest taka, że dopóki nie powstanie sposób by SKUTECZNIE ograniczyć ich dostęp do stadionów, nie ma inne możliwości by zapewnić bezpieczeństwo meczów.

I nie mówcie mi o większej ilości poicjii, bo już jest jej pełno na każdym meczu. Za to płaci miasto, a nie klub. Coś mi mówi, że te wszystkie pieniądze mogłyby być lepiej użyte niż eskorta chuliganów.

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-05, 11:44   

Abby Sciuto napisał/a:
Puciaq napisał/a:

Głos na PO to głos za zamykaniem stadionów

Nie wiem jak ty, ale ja wolę zamykanie stadionów, niż dopuszczanie do tych wszystkich burd stadionowych. Rozumiem, że cierpią na tym kibice, ale na spotkaniach z kibolami mogą ucierpieć bardziej. Prawda jest taka, że dopóki nie powstanie sposób by SKUTECZNIE ograniczyć ich dostęp do stadionów, nie ma inne możliwości by zapewnić bezpieczeństwo meczów.

Chodzisz na mecze piłki nożnej :?: Jeśli tak to podaj mi zadymę na Lechii w ciągu ostatnich 3 lat. Daję 100 zł od ręki za wskazanie takowego meczu.

Kiedyś myślałem podobnie, wiedzę o kibicach czerpałem tylko z Gazety Wyborczej i jej pokrewnych. Potem zacząłem chodzić na mecze i hmm jakoś nie widzę tych bijatyk na stadionach 8)

A skuteczne środki już są, trzeba tylko chcieć ich użyć. Ponadto sami kibice zgłosili projekt ustawy. Wpisz sobie w google "kibice za bezpieczeństwem".

KMeeister 

Wysłany: 2011-10-05, 14:38   

Puciaq napisał/a:
Jeśli tak to podaj mi zadymę na Lechii w ciągu ostatnich 3 lat. Daję 100 zł od ręki za wskazanie takowego meczu.

Co jest twoja definicja zadymy? Mi osobiscie nie podoba sie jawny przejaw rasizmu na stadionie, okrzyki "Kurski ch**" ( choc w 100% sie z tym zgadzam ), palenie flag i tego rodzaju dokonania "kibicow". Moim zdaniem stadion to nie miejsce to ekspresji swojej flustracji i kompleksow. Chce spokojnie pojsc z dzieckiem popatrze na pilke i nie chce slyszec od dziecka w wieku 5 -12 lat "Tato, co znaczy j*&^% arke, czemu Kurski h*&%, dlaczego kibice rzucaja banany na murawe".

Puciaq napisał/a:
płatnymi studiami.

Studia powinny byc platne w 100% a nie tylko drugi kierunek. W znaczacy sposob obnizylo by to liczbe studentow widmo i takich co sludiuja byleby tylko studiowac. Oczywiscie, oplata za studia powinna byc popierana od studetna po studiach a przykladem w rozwiazaniu tego problemu powinna nam swieci UK.

Puciaq napisał/a:
za drożyzną

To dosc populistyczne haslo. Mozesz powiedziec o co chodzi ?

Puciaq napisał/a:
Głosujmy portfelami
++ "i sluchajmy wszystkich politykow ze nagle po wyborach wymienimy portfele na grubsze!"

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-05, 21:46   

Nie ma definicji ala PWN. Ale za zadymę uważam min. rękoczyny, rzucanie krzesełkami, przeskakiwanie przez płot, wbieganie na murawę etc.

Takiego czegoś nie ma na Lechii :!:

Stadion to nie teatr. Czasem bluzgi też pójdą, nie chcesz nie idź na mecz. Poza tym skończmy z tą hipokryzją, bluzgi są w kreskówkach - patrz Kapitan Bomba -, w mediach, w domu, w szkole. Nie jest tak, żę dziecko się nauczy na stadionie.
A flagi i szaliki na derbach będziemy palić. Ot takie zwyczaje. Na trybunie ultrasów. Na rodzinnym i prostej możecie sobie i kiełbaski jeść i cole pić. Wsio ryba.

Cytat:

. Moim zdaniem stadion to nie miejsce to ekspresji swojej flustracji i kompleksow.

Kto ma kompleksy i frustracje :?:

Cytat:

Studia powinny byc platne w 100% a nie tylko drugi kierunek.

Płacę podatki wymagam uslug. W tym edukacji. Dziękuję.

Cytat:

To dosc populistyczne haslo. Mozesz powiedziec o co chodzi ?

Naturalnie: niewaloryzowane progi podatkowe, akcyza na benzynę, podwyżki cen gazu, wody i podobnych mediów (np. prywatyzacja spółek komunalnych) = realny wzrost kosztów utrzymania. Nie winię PO za całą drożyznę bo to niedorzeczne, ale za jej część jak najbardziej.

KMeeister 

Wysłany: 2011-10-05, 22:44   

Puciaq napisał/a:
Takiego czegoś nie ma na Lechii :!:

Mam gdzies czy dzieje sie cos takiego na Lechii, Srehii czy innego klubu. Dla mnie moga to byc i Siemanowice Slaskie czy nawet Gryf Wejherowo. Staramy sie zbudowac porzadna lige, z dobrymi zawodnikami i sponsorami. Takiego czegos nie da sie zrobic kiedy dzicz terroryzuje milosnikow sportu. Z tego co mi wiadomo, PZNP stara sie odbudowac prestiz pucharu Polski a ze los chcial, spotkaly sie grupy kibicow ktore nie darza sie sympatia, i z widowiska ktore mialo zainteresowac cala polska zrobilo sie ogladanie lubie w kapturach walacych sie kamienien i palka. Brawo. Widziales takie cos na meczu Tottenham Arsenal? Westham Millwal? Millwall Chelsea? City ManU?

Puciaq napisał/a:
nie chcesz nie idź na mecz

Prymitywne stwierdzenie. "Niepodoba ci sie moja lopatka to zmien podworko"

Puciaq napisał/a:
bluzgi są w

Puciaq napisał/a:
domu

Wspolczuje, mam nadzieje ze w swoim domu naprawisz bledy rodzicow. Kapitan bomba nie jest bajka puszczana w wieczoirynce tylko po 22 na stacji na ktorej nic atrakcyjnego dla dzieci ze szkoly podstawowej nie ma.

Puciaq napisał/a:
A flagi i szaliki na derbach będziemy palić. Ot takie zwyczaje. Na trybunie ultrasów.

Ultrasy, Kibole , jakolwiek sobie to nazwiesz -> za zachowan z dzungli nie ma miejsca w miejscach publicznych. Stadion to rzecz wspolna, publiczna i tam obowiazuje taki sam porzadek jak w kazdym innym miejscu. OK, czasem ktos pusci jakas K..da sie to zniesc. Ale ktora, ile takich jest, piosenek, hasel twojej Lechi ktore nie maja albo bluzgu albo nie chwala tzw hoolsow? 1 -> Hej Lechio?

a te z bluzgami ?

1)Wsrod nocnej ciszy ..
2) Arka Gdynia, k***
3) J&**( sedziego i cala rodzine jego ?
4) To my kibice z Gdanska znani....

Brawo, ale ja prymitywom mowie zdecydowane NIE.

Puciaq napisał/a:
Kto ma kompleksy i frustracje :?:

Mali ludzie na stadionach, ktorzy wyrywajac krzesla rzucaj kamienie palac szaliki i klnac czuja sie wielcy i uwazaja ze to oni sa panami sytuacji na stadionie. Figa z makiem.

Puciaq napisał/a:
Płacę podatki wymagam uslug. W tym edukacji. Dziękuję.

Szkolnictwo wyzsze nie jest czyms obowiazkowym. Nie trawie marnowania pieniedzy Panstwowych na studentow kierunkow ida tam bo wszyscy tam ida, albo po to zeby miec "papier". Nie rozumiem tych ktorzy aplikuja na wszyscy mozliwe kierunki na danej uczleni tylko po to zeby na niej byc i byc studentem. W zwiazku ze niestety taki proceder ma miejsce i odbiera to mozliwosci ludziom ktorzy rzeczywiscie czegos chca sie nauczyc, sprawiedliwy system platnych studiow z opoznionym terminem splacanie nieoprocentowanego kredytu w przepadku gdy np. przekroczysz gorny prog podatkowy jest jak najbardziej racjonalnym rozwiazaniem problemu. Podnioslo by to rownie place i komfort studiow ktory w chwili obecnej jest b. niski.

Puciaq napisał/a:
Nie winię PO za całą drożyznę bo to niedorzeczne, ale za jej część jak najbardziej.

Co Twoim zdaniem jest niezaprzeczalna konsekwencja tylko i wylacznie rzadow PO skoro uwazam ze czesci tego co wymieniles jest ona winna.

Uwazam, ze rozwiazania socjalistyczne sa jak najbardziej ok dla spoleczenstwa. Fajnie byloby mieszac w kraju gdzie panstwo wyrecza cie w wielu kwestiach. Nie mniej jednak, nas na to niestac. Po prostu.

św. Tomasz Z Akwinu

Domini Canis

Wysłany: 2011-10-05, 23:40   

KMeeister napisał/a:
Widziales takie cos na meczu Tottenham Arsenal? Westham Millwal? Millwall Chelsea? City ManU?

Na piłce się nie znam, ale Ty chyba też nie masz za precyzyjnych informacji ...,

After some 20 years of relatively good behaviour among English football fans in general, extreme scenes of rioting and hooliganism made a comeback at Upton Park on 25 August 2009, during a Football League Cup second round tie between London rivals West Ham United and Millwall. The pitch was invaded several times during the game and rioting in the streets came afterwards, with one incident resulting in a man suffering stab wounds.

...

On 1 December 2010, supporters of rival West Midlands clubs Aston Villa and Birmingham City clashed at St Andrew's stadium after a Football League Cup tie, which resulted in 14 people being injured - less than 24 hours before England's bid to host the 2018 World Cup failed. Missiles were hurled onto the pitch, a rocket flare was released in the stands, and there were also scuffles in nearby streets. By this stage, football hooliganism was rising dramatically, with 103 incidents of hooliganism involving under 19's in the 2009-10 season compared to 38 the season before. Cass Pennant, a former football hooligan, said that the rise in football hooliganism was the result of rising unemployment, poverty, and social discontent in the aftermath of the recent recession.

Obecność chuliganów na stadionach to splot wątków prawnych, kulturowych, ekonomicznych... Równie złożone jest walka z nimi... Przestrzeń publiczna, jak sam to zauważyłeś, to nie jest zamknięty pub, przed którym stoi selekcjoner i wpuszcza tylko takich jak my... (niestety :D )

Propagandowe przylepianie całej grupie łatki kibola-bandyty, zamykanie hurtowo stadionów, represjonowanie za wyrażanie poglądów nieprzychylnych władzy, może doprowadzić do radykalizacji dużej części środowiska kibiców i wzrostu wśród nich nastrojów, powiedzmy, anty-prawno-państwowych. Zapewne wtedy słuszne stanie się równanie kibic=kibol. Tylko, czy o to Ci chodzi?

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-06, 09:25   

Po pierwsze Polska pisze się wielką literą, to tak na przyszłość.

Po drugie jeśli Twoja wiedza odnośnie wydarzeń w Bydgoszczy sięga tylko Wyborczej i podobnych mediów (a na to wychodzi) to nie ma o czym rozmawiać. Idź lepiej z Adasiem Michnikiem przyklaśnij jak to milicja zgarnęła wielkiego bandytę Starucha. Bo zwyczajnie nie masz pojęcia o czym mówisz.

Tak samo nie masz pojęcia o piłce i klimatach na niej panujących. W stawianej tak przez Tuska za wzór Anglii regularnie dochodzi do zamieszek. Jak trzeba to właściwe filmiki wrzucę bo elementarnej wiedzy w temacie Ci brakuje. W Madrycie czy Manchesterze w okolicach derbów padają ofiary w ludziach. Oczywiście, nikt normalny tego nie popiera, ale kibice, przepraszam w języku mediów KIBOLE, to zwyczajny temat zastępczy. Tak jak dopalacze, kastrowanie pedofilów i Biedronka Kaczyńskiego.

Poza tym jeśli przejrzysz nawet milicyjne statystyki to zobaczysz, że spada ilość przestępstw stadionowych. I to od lat jest wyraźna tendencja. A co dopiero jeśli przypomni się lata 90te na stadionach :wink:

A co do meczów z Arką, tak było jest i będzie. Jakoś 12 tys ludzi to nie przeszkadzało skoro przychodzili co roku na trójmiejskie derby. Poza tym futbol i cała atmosfera wokół niego to nie zupa pomidorowa. Nie musi się podobać wszystkim :wink:

Cytat:

Mali ludzie na stadionach, ktorzy wyrywajac krzesla rzucaj kamienie palac szaliki i klnac czuja sie wielcy i uwazaja ze to oni sa panami sytuacji na stadionie. Figa z makiem.

Jeżeli wrzucasz do jednego worka wyrwywanie krzeseł, kamienie i palenie szalików oraz wymianę uprzejmości z derbowymi przeciwnikami to nie ma o czym rozmawiać. To jak z wegetarianinem o mięsie.

Cytat:

Szkolnictwo wyzsze nie jest czyms obowiazkowym.

Ale jest jedną z usług, które dostarcza Państwo bo zostało do tego wyznaczone. Nie rozumiem czemu nie mógłbym pójść na studia skoro płacę za nie w podatkach, mam świetne wyniki, chcę się rozwijać i przynosić rozgłos uczelni. Oczywiście, że nadużycia też mają miejsce, ale to da się wytępić w inny sposób. Np. wprowadzając egzaminy. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą :!:

Cytat:

Co Twoim zdaniem jest niezaprzeczalna konsekwencja tylko i wylacznie rzadow PO skoro uwazam ze czesci tego co wymieniles jest ona winna.

No tak, bo przecież obecnie rządzi PiS prawda :?: Za działanie w tej konkretnej kadencji odpowiada PO. I dlatego 9 października mam nadzieję, że przegrają wybory.

Suchar94 
Mów mi Mistrzu

Wysłany: 2011-10-06, 13:14   

cały czas tylko Wielka Brytania i Wielka Brytania. u nich system prawny jest tak dziwnie skonstruowany, że w czasie ostatnich zamieszek w Lądku to parlament musiał decydować, czy policja może używać broni(?) wobec chuliganów.

a widział ktoś zamieszki w USA? :) może weźmiemy przykład zza oceanu?

może warto wypatroszyć źle funkcjonującą policję, której znakomita większość funkcjonariuszy to nieudacznicy do zawodówkach, próbujący odgryźć się społeczeństwu za swoją żałosną sytuację życiową? może warto zmienić prawo do własności i zastosować dobrze znaną zasadę "my home is my castle"? może warto rozbudować więzienia, żeby różne chwasty nie musiały czekać kilku lat na odsiadkę? może warto zrobić coś z systemem sądowniczym, który nie spełnia swojej funkcji, nie wspominając o bardzo kompetentnych prokuratorach? może warto NIEZNACZNIE złagodzić przepisy o posiadaniu broni, by normalny obywatel mógł się bronić przed hołotą z taki sam sposób, jak przyjaciele panów komendantów (ot, chociażby ustanowić prawo takie jak w Niemczech lub Czechach)? może warto wyciągać konsekwencje, i to dotkliwe, za nieudolność, gapiostwo, niekompetencje urzędników, którzy dość często swoimi irracjonalnymi decyzjami negatywnie wpływają na nasze otoczenie? może warto zmienić prawo, które głosi, że każda rzecz znaleziona w ziemi (nawet swojej własnej) automatycznie należy do Skarbu RP?

może warto zmienić warunki dokonywania przetargów, by nie wygrywała najtańsza, lecz najlepsza pod względem jakościowym oferta? może warto zainwestować w wagi do ważenia przeładowanych ciężarówek, rozjeżdżających nasze nowe drogi? może warto znormalizować ceny biletów zkm, by przejażdżka autobusem była tańsza niż samochodem?

za część z w/w spraw odpowiadają samorządy, za inne parlament. ale myślę, że warto mówić o jednym i o drugim.

eh, wylałem swoje żale.

Puciaq 

Wysłany: 2011-10-13, 22:05   

Wyniki masakryczne. Tzn. kilka pozytywów jest, ale widać, że myślenie pt "po co mi mózg skoro mam telewizor" wciąż aktualne.

Tymbarki postaram się zostawić jutro lub w poniedziałek u Pani Loni :wink:

Torquemada 

Wysłany: 2011-10-14, 09:07   

Puciaq napisał/a:
Tymbarki postaram się zostawić jutro lub w poniedziałek u Pani Loni :wink:

Proponuję rozwiąznie honorowe. Wprawdzie PiS, jak przewidywałem, przegrał z PO, jednak nie "nieznacznie" lecz znacznie. Dlatego poproszę o połowę wygranej stawki. :)

maniek111 

Wysłany: 2011-11-26, 20:45   

Doszliście do kompromisu ?

Odpowiedz do tematu